Система Orphus

Фольклорно-етнографічному ансамблю «Криниця» — 25 років

криниця Фольклорно-етнографічному ансамблю «Криниця» - 25 роківВчора, 14 листопада, у Підгородненській школі №3 — відбулося святкування, присвячене ювілею 25-річчя народного фольклорно-етнографічного ансамбля  «Криниця». 

Ювілярів прийшли привітати Міська рада, районний та міський будинок культури, газета «Дніпровська зоря», поети та співці фольклору,школярі та любителі творчості ансамбля. На святі були виконані улюблені народом козацькі пісні,що занесені до списку термінової охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Представники Дніпропетровського національного університету Олеся Гончара також приїхали привітати і записати пісні у ауди-форматі,щоб зберегти їх.Наголосили на тому що:

«Фольклорна експедиція — це кропітка підготовча робота. Вона дозволяє записати унікальні козацькі пісні, поспілкуватися з ще живими носіями цієї унікальної культури і зібрати необхідну інформацію з історії козацьких пісень нашого краю. Ми хочемо, щоб весь світ почув і гідно оцінив цей унікальний спів нашого краю. Впевнені, що всесвітнє визнання козацької культури надасть імпульс не тільки розвитку мистецтв, а й формуванню іміджу Дніпропетровщини, як регіону з багатими традиціями та культурною спадщиною».

На ювілеї прозвучав вірш Миколи Гудима присвячений Криниці:

Є в Підгородному диво-«Криниця»
Та в ній не джерельна вода 

Зібралися в ній чарівні молодиці,
і кожна в душі молода.
У кожній,там пісня живе солов’їна,
у серці — калиновий цвіт
Хай світиться щастям їхня світлиця,
хай радість несе кожен день 
Хай повниться чиста на диво «Криниця»
Джерельцем народних пісень.

Шановна наша, люба «Криниця» — ми також Вас вітаємо з цим святом,бажаємо Вам усього найкращого і нехай все Вами задумане збувається, з повагою і привітаннями активісти групи «Твоє Підгородне»

Народний фольклорно-етнографічний гурт «Криниця» (м. Підгородне) існує з 1989 року, і складається з 8 чоловік. Колектив самостійно відшукує маловідомі пісні серед старшого покоління, відроджує колядки, щедрівки та різні релігійні співаночки, а також народні обряди та традиції рідного краю. В репертуарі гурту «Криниця» багато пісень, які зібрав історик, дослідник Д.І. Яворницький.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели