Система Orphus

Звертаємо на себе увагу! Невербальні техніки спілкування

фото з відкритих джерел

Експерт в області міжособистісних відносин Лейл Лаундес у своїй книзі «Як розмовляти з ким завгодно і про що завгодно» стверджує, що існують способи, які допоможуть вам утримувати чию-небудь увагу, не кажучи при цьому ні єдиного слова. Пропонуємо вашій увазі сім кращих порад з цієї книги.

1. «Струмуюча посмішка»

«Не поспішайте вітати людину черговою посмішкою», – радить Лаундес. Це виглядає так, наче вона адресована всім, хто потрапляє вам назустріч. Краще буде, якщо ви на мить вдивіться в обличчя людини, а потім посміхнетеся йому щирою посмішкою, яка буде струменіти з ваших очей». Та секундна пауза переконає вашого співрозмовника, що тепла усмішка адресується саме йому.

2. «Невідступний погляд»

Наші очі – найважливіший засіб спілкування. І вміння встановити зоровий контакт у ході бесіди свідчить про довіру до співрозмовника і впевненості в собі. «Уявіть, ніби ваші очі приклеїлися до співрозмовника тягучою ірискою». Не обривайте візуальний контакт, навіть якщо співрозмовник закінчив говорити. «Якщо ви хочете подивитися в бік, то робіть це поступово, немов розтягуючи ту саму тягучу іриску до тих пір, поки вона не відлипне».

Ще можна, наприклад, вважати під час розмови, скільки разів моргне ваш співрозмовник. В експериментах було відмічено, що люди відчували більшу довіру і симпатію до тих, хто використовував цю техніку.

3. «Пильний погляд»

Перебуваючи в колі людей, періодично дивитеся на людину, який вас зацікавив, незалежно від того, хто говорить в даний момент. Коли ви звертаєте увагу на певну людину, ви висловлюєте свій жвавий інтерес до нього і до його реакції на обговорювану тему. Але тут важливо проявити обережність, адже занадто пильний погляд може збентежити людини або ж змусить його відчувати себе некомфортно. Тому спочатку дивіться на співрозмовника, а потім при нагоді переводите погляд на вашого обранця всякий раз, коли мовець робить паузу.

4. «Обмежте своє занепокоєння»

Щоб викликати до себе довіру під час важливої розмови, намагайтеся не робити зайвих неспокійних рухів. «Не метушіться, не розгойдувати, не йорзайте на місці. А руки завжди тримайте подалі від обличчя». Інакше у співрозмовника з якоїсь причини може з’явитися відчуття, що ви говорите неправду або чимось стурбовані. Краще просто встановіть візуальний контакт зі співрозмовником і покажіть, що ви повністю зосереджені на даному питанні.

5. «Приділіть увагу великим дітям»

Людям завжди приємно, коли їх помічають. «Приголубте дитину, що живе в душі кожного дорослого», – радить Лаундес. Коли ви знайомитесь з людиною, поверніться до нього повністю і приділіть йому стільки ж уваги, скільки приділили б чарівному малюкові. Ваш 100%-й поворот до незнайомця говорить йому: «Я думаю, що ви особливий людина!»

6. «Сталеві щелепи»

Поза є зовнішнім показником нашої успішності. Тут важливо все – гарна постава, впевнений погляд, а ще – зуби, точніше, щелепи. Щоб надати собі впевнений вигляд, уявіть, що в отворі дверей, через яку ви входите, підвішений шкіряний захоплення, як у акробатів в цирку. І вам потрібно «схопити» його зубами і утримувати щелепи, уявляючи, як він піднімає вас вгору, а губи складаються в посмішку. «Коли ви виконуєте цей трюк, ваше тіло приймає позу переможця. Голова підводиться, плечі розправляються, а ноги стають легкими».

7. «Привіт, старий друже!»

Коли ви вперше зустрічаєте людину, уявіть, що він – ваш старий друг і давній знайомий. Такий образ активує підсвідому позитивну реакцію у вашому організмі, починаючи від погляду і закінчуючи положенням тіла в цілому. Додатковою перевагою такої практики може бути той факт, що людина вам стане дійсно симпатичний. Адже як зазначає Лейл Лаундес: «Це зводиться до того, що любов породжує любов, як і повага породжує повагу».

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *