Система Orphus

Жнива у Підгородному. Де та як?

зліва Олександр Лапа — інженер фермерського господарства; Андрій Литвиненко — водій; Анатолій Река — голова фермерського господарсва; Микола Лінський — комбайнер; Ігор Клименко — комбайнер

Сільське господарство завше було центральним у м. Підгородному. Таку велику кількість сільськогосподарських підприємств, садових комплексів, огородників та садівників зі значними територіями насаджень – треба ще пошукати у Дніпропетровському районі та області. Журналісту газети «Наша думка» вдалося поспілкуватися з головою найкрупнішого фермерського господарства сімейного типу «Вперед-Агро», Анатолієм Рекою.

Комбайнер у роботі на гороховому полі

Комбайнер у роботі на гороховому полі

Фермерське господарство сімейного типу «Вперед-Агро» існує з 1992 року. Працює господарство сімейним складом у 6 чоловік, та ще до 10 найманих працівників (овочівники, трактористи, водії). Загалом, розвиток фермерства просувався повільно за рахунок невеликої кількості земель, на якій можливо було би розпочати вирощування культур. Але на сьогодні господарство «Вперед-Агро» налічує 940 гектарів.

Особливістю їхнього сільського господарства, стверджує Анатолій Река, є залучення сучасних технологій задля отримання якомога кращих врожаїв з якісними культурами. У обробці ґрунту, наприклад, використовується нульова технологія, що дозволяє відмовитися від оранки та керувати бур’янами, рослинними залишками, захищати грунт від ерозії і зберігати вологу; крапельне зрошування допомагає економніше витрачати воду, зберігати і вдосконалювати ґрунтову структуру, зменшує трудомісткість і час власника ділянки, усуває водяне голодування у рослин. Комбайнери мають змогу працювати на якісній техніці – американських комбайнах.

Наразі, у фермерському господарстві проходять жнива — збір врожаю злакових культур. Як розповів Анатолій Река, цього річ через суху осінь думали, що врожай буде поганий, але весняні дощі здебільшого покращили ситуацію, хоча все-одно у минулому році врожай був кращий.

Так, добре вдався горох – 35 ц. з 1 гек. Валовий збір пшениці, що займає 400 гек. площі господарства з 940 можливих, по прогнозам Анатолія Реки, буде становити 2 000 тонн (45-50 ц. за 1 гек.).

Далі зібрана пшениця буде тримати свій шлях до приватних млинів та 170-и пайщиків. Частим одержувачем також стає Баловський хлібний комбінат.

Фото з кабіни комбайну

Фото з кабіни комбайну

Окрім, злакових культур, фермерське господарство сімейного типу «Вперед-Агро» вирощує багато овочів до 1 500 тонн, які постачає до мереж АТБ та частує справжніми, корисними плодами містян Підгородного у власному продуктовому магазині, що знаходиться біля міської ради.

Бажання голови фермерського господарства Анатолія Реки – це мати змогу більше використовувати сучасних технологій, які дозволять покращити якість продукту та підвищать його врожайність.

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *