Система Orphus
Налог на землю Украина 2015

Збільшення налогу за землю: проблема українських аграріїв

Налог на землю Украина 2015

Фото з відкритих джерел

Якщо торік з кожного гектара платили 6 грн, то в нинішньому році ця сума складе 115 грн / га. Нові податкові правила створюють серйозні труднощі для українських сільгосппідприємств, повідомляє  в ZN.UA Юлія Самаєва.

«Земельний податок був підвищений, тваринники, садівники і виноградарі позбулися дотацій від держави, також була введена імпортне мито на засоби захисту рослин, насіння, мінеральні добрива, сільгосптехніку та запчастини, які вже й так суттєво подорожчали через знецінення гривні. У корені був змінено механізм сплати фіксованого сільгоспподатку, тепер всі платники ФСП стали «єдинниками» четвертої групи з щорічною індексацією бази оподаткування «, — перераховує автор фіскальні нововведення в сфері АПК.

При цьому продукція АПК становить близько 30% вітчизняного експорту. На сьогоднішній день сектор є одним з небагатьох реальних джерел припливу валюти в країну. У минулому році виробництво в агросекторі зросла на 5%, зробивши АПК єдиною галуззю, яка продемонструвала виробничий зростання.

За підрахунками фахівців Інституту аграрної економіки, уточнення бази оподаткування зумовить збільшення сум податкових зобов’язань з одного гектара сільгоспугідь більш ніж в 6,5 рази (!). Вдобавок втричі збільшено ставку спеціального режиму прямого оподаткування для сільгосппідприємств. В результаті аграрії, які платили в 2014 р в середньому 6 грн / га, в 2015-му заплатять вже 115 грн / га. У ІАЕ підрахували, що ці заходи дозволять додатково отримати понад 2,3 млрд грн податкових зборів. «От тільки чи витримає галузь таке навантаження, якщо врахувати, що мова в даному випадку йде не про агрохолдингах?» — Задається справедливим питанням автор статті.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *