Система Orphus

Закон про гуманне ставлення до тварин

Дж.: http://photo.i.ua

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект закону № 5119-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впровадження гуманного ставлення до тварин). Таке рішення підтримали 257 нардепів.

Даний законопроект передбачає зміни в Кодексі про адміністративні правопорушення, згідно з якими «жорстоке поводження з тваринами — знущання над тваринами, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотиві».

Всі вище вказані дії несуть за собою штраф, включаючи навіть  конфіскацію тварини, в разі  загрози для його життя чи здоров’я з боку власника.

Кримінальний кодекс України відповідно доповнили статтею «жорстока поведінка з тваринами».
Відповідно до Закону,
«Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів,-караються штрафом до п’ятдесяти Неоподатковуваних Мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього,- караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.»

Дж.: http://photo.i.ua

Крім того, згідно Закону «умови утримання тварин повинні відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям», а також, «умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби».

Також в Законі сказано, що  «порушення законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження тягне за собою адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону.»

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *