Система Orphus
ЄС, НАТО...що посидить безпеку України

ЄС, НАТО… що посидить безпеку України?

ЄС, НАТО...що посидить безпеку УкраїниСьогодні, 11 березня, у Дніпропетровському культурно-діловому центрі «Менора» відбулись стратегічні переговори за участі представників Литви, Польщі, Норвегії, та Дніпропетровської області «ЄС, НАТО…що посидить безпеку України?«

У переговорах прийняли участь і журналісти сайту «Podgorodnoe.in.ua«. Спеціально для наших читачів репортаж з місця подій!

Дискусійний клуб відкрив двері усім охочим: громадським організаціям, волонтерам, СМІ. Пресс — конференція розпочалася з вітальних ремарок директора Інституту світової політики Олени Шетьманчук та заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Геннадія Корбана. Потім слово надали Андріусу Крівасу, заступнику Міністра закордонних справ Литви, який підкреслив важливість зустрічі слідуючим коментарем:»

Поскольку ЕС и НАТО вынесены в заголовок нынешнего мероприятия, то смею заверить всех здесь присутствующих, когда возникает угроза безопасности Украины, когда Украину лишают безопасности — это не может не воздействовать на стабильность и безопасность стран НАТО и ЕС, поэтому эти организации не могут оставаться непричастны к тому, что происходит.»

 

Також, він відмітив, що Литва повністю підтримує Україну. І точно знає, як посилити безпеку нашої держави. Завершуючи виступ, він додав, що у ЕС спостерігається «втома від розширення», і організації не палають ідеєю приймати нові країни, які принесуть невирішені конфлікти — це скептична новина, на думку Андріуса Кріваса. А ось Україна має можливість претендувати на членство в обох організаціях, що є позитивною новиною.

Наступним свої бачення прокоментував директор офісу зв’язку НАТО в Україні Марчін Кожіел. Він зазначив, що НАТО активно стежить за розвитком подій в Україні з самого початку політичної кризи. Ним було зазначено, що НАТО не визнає анексії Криму Росією та самого референдуму, бо він порушує Конституцію України та Міжнародні договори. НАТО підтримує Україну в реформах обороноздатності. Було прийнято рішення призупинити цивільні та військові зв’язки з Росією. Також, організація готова надавати консультації з реформування Збройних сил України. Але рішення, чи прямувати до спілки НАТО, повинен прийняти сам народ.

 

Потенційно і ЄС і НАТО можуть посилити безпеку України, але потрібно пам’ятати, що ЄС готовий надавати допомогу державі більш на цивільному рівні, а ось НАТО може допомогти у військових питаннях. Весь потенціал, що мають обидві організації, може посилити безпеку України.

Заступник директора Центру східноєвропейських досліджень у Польщі Адам Еберхард вважає, що безпеку в Україні може посилити такий чинник, як аналіз помилок, насамперед тих, що були зроблені у 2008 році Грузією. Також коментарі з цього питання надавали науковий директор Школи політичної аналітики, професор Національного університету «Києво — Могилянська академія» та Надзвичайний та Повноважний Посол Норвегії в Україні Йон Ельвелал Фредріксен. Усі зійшлись на думці, що, щоб посилити обороноздатність України треба підтримка закордонних партнерів.

 

Підтримка ця може надаватись і в обміні досвідом, і у мілітаризації. Але усі зауважили те, що наслідки та результати буде помітна тоді,коли в України з’явиться стратегічний план,коли наша країна нарешті чітко вирішить, що їй наразі треба, коли український народ прийме свої рішення щодо цього питання.

Далі відбулась дискусія всіх гостей і партнерів, які готові підтримати державу зараз. Питання міг задати кожен. І, звісно ж, питання носили різний характер. Іноді це були просто емоційні виступи волонтерів. Але, насправді, кожен зрозумів важливість співпраці зі стратегічними партнерами, представниками НАТО та ЄС.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели