Система Orphus
Водохреща у Підгородному

Як Водохреща у Підгородному святкували

Водохреща у ПідгородномуСьогодні, 19 січня, увесь християнський люд святкує Водохреща або Боговиявлення. Підгородне також не залишилось осторонь і долучилось до обрядів, традицій, що передаються з покоління в покоління вже багато віків. Більше півсотні мешканців та гостей міста мали змогу зануритися в ополонку, таким чином очистити себе від гріхів і отримати Боже благословення. Свято відбувалося на березі річки Кільчень, біля стадіону «Колос».

Існує повір’я, що з водою на ніч з 18 на 19 січня відбувається щось дивне, вона починає хвилюватися, каламутитися. Звісно, що багато хто з цікавості виходив у цю ніч до ставів та річок, але нікому нічого не вдалось вгледіти, адже вода знаходиться під кригою. Люди мають переконання, що у цей час вода стає цілющою та святою, а тому й досі ті, хто вірить у звичаї ставить воду в посудині за іконами. А дехто навіть опівночі набирає води з ополонки, бо вірує у її силу.

Мабуть, тому й залишається незмінною також і традиція занурюватись в ополонку. З криги вирізають великого хреста, так званого Йордану, а поряд ставлять прикрашений різнотрав’ям цей же хрест. Також вода самоочищається. Дехто вірує в духовне очищення, а більш прагматичне у те, що мороз вбиває деякі шкідливі бактерії.

Не зважаючи на щипучий морозець і сьогодні підгородненці не зрадили давнім звичаям. Багато людей вже зранку пірнули в освячену ополонку на Кільчені.

Автор: Віталія Серебрянська

 

Водохреща у Підгородному Водохреща у Підгородному Водохреща у Підгородному Водохреща у Підгородному  Водохреща у Підгородному Водохреща у Підгородному

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *