Система Orphus

Як відкривали «Символ децентралізації» у Дніпрі?

Фото gorod.dp.ua

Дніпропетровська область — приклад ефективного впровадження децентралізації, а досвід області з увічнення подвигу бійців АТО потрібно поширити на всю країну. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час поїздки в Дніпро, повідомляє gorod.dp.ua.

Він відкрив садок «Дивосвіт» в Слобожанському Дніпровського району та відвідав єдиний в Україні Музей АТО, створений ДнепрОГА та Асоціацією воїнів АТО.

«Принцип роботи Дніпропетровської ОДА: є завдання — знаходимо рішення. Поки хтось витрачає час на політичні суперечки, ми впроваджуємо реформи. Центр допомоги бійцям АТО, Prozorro, iGov — лише частина проектів, які стартували в Дніпропетровській області і поширилися на інші регіони країни. Реалізуємо і реформу системи місцевого самоврядування, яку ініціював Президент України Петро Порошенко. Вже є результати. Доходи об’єднаних громад порівняно з минулим роком зросли в 1,5 — 2 рази. Це додаткові кошти на ремонти доріг, лікарень, шкіл, дитячих садків», — зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Фото gorod.dp.ua

Символ децентралізації — так Президент України Петро Порошенко назвав новий дитячий садок «Дивосвіт» в Слобожанському під час поїздки в Дніпро. Його звели «з нуля» без копійки державних коштів, тільки за гроші Слобожанської об’єднаної громади і облбюджету. На це витратили майже 50 мільйонів гривень. В садку — комфортні спальні, ігрова, зимовий сад, кімната емоційного розвантаження, соляна кімната, сучасний комп’ютерний клас. Його відвідують 220 дітей.

Фото gorod.dp.ua

Фото gorod.dp.ua

Ще один приклад успішної роботи команди Дніпропетровської ОДА — перший в Україні Музей АТО. Вулична експозиція музею «Дорогами Донбасу» об’єднала близько 400 експонатів. Тут представлена військова техніка: БТР, медична «таблетка», міномет, зенітна установка, військовий джип, башта танка. Під час екскурсії по музею Петро Порошенко познайомився з бійцем 42-го батальйону Іваном Погорєловим. Чоловік врятував від загарбників маленьку дівчинку і став прототипом скульптури героїзму українських військових, яка займає в музеї центральне місце. Сьогодні Іван — член команди ДнепрОГА, працює в юридичному управлінні.

Зараз йде робота над новою експозицією музею. Цю виставку присвятять історіям волонтерів, бійців, медиків, звичайних жителів області. Буде військова форма, медалі, речі, які рятували життя. А ще — відеозал, в якому будуть демонструвати панорамний фільм з акустичними ефектами. Під час екскурсії Петро Порошенко запропонував главі області Валентина Резніченко зібрати на майстер-клас колег — керівників регіонів і передати їм досвід по створенню такого музею.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *