Система Orphus

Як стимулювати людей викидати сміття в урну?

фото з відкритих джерел

Соціальні психологи стверджують, що якщо на вулиці піднімати сміття і викидати його в урну, більшість людей, які побачать таке провидіння не будуть смітити. І зможуть донести сміття до урни.

Реймонд Ріно і його колеги в 1993 році провели польовий експеримент з метою вивчити вплив переписаних норм на поведінку людей. Фактично вони досліджували куди людина викине сміття, якщо інший викидає його в урну.

Експеримент полягав у тому, що люди виходили з бібліотеки і йшли до своєї машини на парковку. В експериментальній групі поряд з ними йшов дослідник-експериментатор. Він піднімав пакет кинутий на землю і викидав його в урну. В контрольній – пакета не було і асистент просто йшов поруч з читачем бібліотеки.
Коли читачі підходили до машини, вони виявляли на вітровому склі рекламну листівку.

фото з відкритих джерел

Питання полягало в наступному: скільки з цих людей насмітять, шпурнувши листівку на землю? Ріно і його колеги припустили, що дія асистента, піднімає пакет, послужать наочним прикладом про встановленій нормі – розкидання сміття є поганим вчинком , і отже, у меншого числа відвідувачів виникне бажання намусорить.

Вони виявилися праві: умови присутності асистента, який підняв пакет листівку на землю кинуло лише 7% людей, порівняно з 37% у контрольних умовах.

Виходить, що простим дією кожна людина може глобально вплинути на чистоту. Экоднепр рекомендує піднімати сміття, який явно не вписується в ландшафт, перед іншими людьми. Використовувати рукавичку або інші предмети для виключення прямого контакту сміття з вашою шкірою.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *