Система Orphus
как правильно вырастить черешни

Як правильно виростити смачні черешні?

как правильно вырастить черешни

фото з відкритих джерел

Виростити черешню не так вже й складно, особливо в теплому кліматі. Втім, і для середньої смуги можна підібрати відмінні зимостійкі сорти.

Висаджувати цю культуру в північних регіонах краще навесні, а от заготовляти саджанці слід ще з осені. Якщо ви плануєте придбати саджанець черешні у селекціонера, треба неодмінно пам’ятати, що він повинен бути отриманий шляхом щеплення сорту, а значить якщо на стовбурі ви не знайдете заповітного вузлу — ваша черешня може виявитися марною «дичкой».

как правильно вырастить черешни

фото з відкритих джерел

Придбані з осені живці прикопують в саду в теплому та безветренном місці, добре вкриваючи на зиму. Щоб не втрачати часу дарма, ділянка для постійного зростання деревця удобрюють восени перепрілим гноєм або комплексними мінеральними добривами (приблизно 200 грамів на квадратний метр). Якщо грунт дуже важка і бідна, покращують її, додаючи перегній та річковий пісок. Поверхня ділянки на зиму можна додатково покрити компостом або мульчею.

Посадку проводять до початку сокоруху, щоб рослина не зазнала сильний стрес під час пересадки. Для цього вибирають похмурий день або вечірній час.

Якщо протягом зими коренева система саджанця черешні трохи висохла, за шість годин до посадки опустіть її в теплу відстояну воду, додавши трохи корневін. Габарити посадкової ями для двох-трирічного саджанця складають 50х70 сантиметрів. На дні влаштовують невеликий горбик, в центр якого поміщають саджанець таким чином, щоб коріння акуратно лягли по його сторонах. Для подальшої підв’язки молодої дерева поруч відразу встановлюють досить високий кілок і присипають все поживним ґрунтом, порівнюючи все в рівень з основним дерновим шаром саду.

Після цього виконують полив — приблизно 8 літрів води на кожне деревце і після відходу вологи, досипають осілу землю.

До речі, щоб урожай черешні був хорошим, а ягоди смачними, не залежно від сорту, слід на одній ділянці розташовувати не менше трьох дерев. Хороший ефект для перезапилення також створить пізня вишня, квітуча приблизно в той же період. Відстань між черешнями при посадці повинно бути не менше трьох метрів.

Завершальним етапом посадки черешні є підв’язка стовбура до встановленим заздалегідь кілочка, що запобіжить її коливання під впливом вітру. Догляд за саджанцем черешні протягом першого року полягає в поливі і прополці приствольного простору від смітної трави.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *