Система Orphus

Як діти у Підгородному залишаються без вакцини

Жителі Підгородного останнім часом все частіше скаржаться на спустошення місцевої лікарні. Останньою болючою темою стала відсутність вакцини на ревакцинацію АКДС.

Перше, слід дізнатися, що ці слова означають.

Увесь курс щеплення від коклюшу, правця та дифтерії складається з трьох щеплень, які роблять в три-, шести- і дев’ятимісячному віці, а також ревакцинації або 4-й АКДС, які необхідно зробити за календарем щеплень, затвердженим Міністерством охорони здоров’я, у 18 місяців (півтори року). Через необхідність вакцинувати ЛИШЕ здорову дитину, графік змінюється у випадку хвороби. Якщо не робити ревакцинацію АКДС до чотирьох років, то пізніше щеплення буде виконуватися іншою вакциною — АДС (яка не містить кашлюкового компонента).

Іноді мами, не розуміючи навіщо потрібна ревакцинація, якщо вже були зроблені три щеплення, намагаються її уникнути, але це помилка. Щеплення формують тривалий імунітет до вищезгаданих інфекцій, а ревакцинація закріплює його.

Остаточним закріпленням ефекту є ревакцинації, що проводяться у віці 6-7 і 14 років, препаратом АДС.
Лікарі попереджають, що після щеплення організм може зреагувати незначним підвищенням температури та набряком на місці уколу.

У спільноті Підгородного в соціальній мережі мами малюків скаржаться, що у місцевій лікарні вже понад рік відсутні ці вакцинації. Доводиться діток везти в інші лікарні Дніпра, які теж не гарантують щеплення. Тоді що залишається? Відмовитися взагалі від підтримки імунітету чи погодитися на неповноцінний курс з 2-3-х замість 4-х щеплень?

 

Автор: Анастасія Кирилюк

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели