Система Orphus

XVII Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності

Вже завтра, 9 листопада,  у День української писемності та мови відбудеться XVII Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності, який в цьому році проходитиме у форматі міжнародного флешмобу.

Дж.: https://www.google.com.ua

Дану інформацію на прес-конференції у четвер, 2 листопада, заявила координатор акції, яка є ведучою спецпроекту «XVII Радіодиктант національної єдності» Аліна Акуленко.

Аліна Акуленко повідомила, що: «Радіодиктант упродовж 17 років дуже суттєво змінювався, і від статусу перевірити, чи грамотно я пишу, ми на сьогодні дійшли до статусу величезного масового міжнародного флешмобу»

Також вона повідомила, що Українське радіо запрошує усіх бажаючих не лише долучитися до написання, а й створити власний осередок диктанту — що означає —  зібратися родиною, колективом чи з групою друзів, адже метою акції — є не перевірка грамотності, а єднання.»

Географія учасників вийшла за межі України , наприклад в минулому році організатори отримали радіодиктанти від учасників з Фінляндії, Італії, Великої Британії, Єгипту, Туреччини, Білорусі, Швецї, Португалії, Франції.

На Першому каналі Українського радіо о 12 год звучатиме радіодиктант. Даний диктант  традиційно буде складатися з близько 150 слів, а  читати його буде доцент Київського унівесритету ім. Б.Грінченка —  мовознавець Олександр Авраменко.

Диктант необхідно надсилати за адресою Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26.

Планується провести перевірку тільки тих робіт, які  будуть надіслані 9 і 10 листопада. Крім того, роботи, які будуть написані без помилок — будуть відзначені символічними призами.

Також Аліна Акуленко повідомила, що у Червоному корпусі Київського університету ім. Т.Шевченка радіодиктант будуть писати митці, культурні діячі, студенти, а також учні київських шкіл. 

Ще дуже важливим моментом є те, що  волонтерка і співачка радник міністра культури Анжеліка Рудницька буде координувати акцію з популяризації української мови в  м.Сєверодонецьк Луганської області, де теж проводитиметься в поточному році радіодиктант. 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *