Система Orphus
Выращивание хурмы в саду

Хурма у вашому саду

фото з відкритих джерел

Ні для кого не секрет, що хурма — це південна рослина. Її природним середовищем є субтропіки і тропіки, де на сьогоднішній день виростає більше семи сотень видів цієї культури. Згідно історії, вирощування хурми прийшов з Китаю, розповсюдившись в багатьох регіонах Євразії, Америки і навіть Австралії.

У країнах СНД хурму дуже часто можна зустріти в садах Криму, Краснодарського краю, Кавказу та Східної Азії. При цьому люблять цю культуру не тільки за смачні і корисні плоди, але й за цінну деревину.

У багатьох культурах найменування хурми пов’язувалося з божественної символікою, вважалося, що стародавні боги дуже любили цей солодкий і поживний плід. В наші дні вживають його у свіжому вигляді, у формі сухофруктів, а іноді навіть варять ароматне варення.

Культурні сорти хурми являють собою досить високе дерево, яке може вирости до десяти метрів. Втім, багато садівники намагаються виконувати обрізку крони таким чином, щоб збір врожаю було простіше. Максимальна врожайність дорослої культури сягає двохсот п’ятдесяти кілограмів. При цьому кожен плід може досягати ваги близько трьохсот грамів.

Цвітіння хурми

Дуже часто можна побачити фото хурми, на яких голі дерева обсипані яскравими помаранчевими плодами. Справа в тому, що цей фрукт продовжує дозрівати, навіть коли на вулиці почалися перші приморозки, при цьому листя з самого дерева опадає, що і створює незвичайний ефект. До речі, якраз перші морози дозволяють плодах хурми втратити їх в’яжучі властивості, і якщо прибрати урожай раніше, смакові якості плодів будуть гірше.

Дерево хурми

В домашніх умовах хурма може рости, як звичайне садове дерево, так і в якості невеликої кімнатної рослини. У першому випадку для розмноження використовують готові саджанці, вирощені у розсадниках. Також можна висадити хурму з кісточок з наступним щепленням з дорослого плодоносного дерева. Якщо рослина не прищепити, то перший урожай в кращому випадку з’явиться через сім років, до того ж дерево може суттєво знизити якість плодів сорту.

Особливістю вирощування цієї культури є той факт, що вона є дводомної, а значить для того, щоб отримати урожай необхідно висаджувати і жіноче і чоловіче дерева. При цьому, як показує практика, в деяких випадках для поліпшення врожаю в перші роки плодоношення можна проводити штучне запилення.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *