Система Orphus
выращивание баклажан

Хочете виростити відміні баклажани?

выращивание баклажан

фото з відкритих джерел

На відміну від таких овочів, як грунтові огірки або картопля, баклажани ростуть далеко не в будь-якому кліматі. Люблять вони тепле і тривале літо. Саме тому в більшості випадків застосовують розсадний спосіб вирощування.

Насіння баклажан можна придбати в спеціалізованому магазині або підготувати з осені. Для цього вибирають самий спілий плід і залишають дозрівати на сонці. Коли він розм’якшиться, насіння акуратно виймають, промивають та висушують.

Посів розсади починають досить рано — на початку або в середині березня, в

фото з відкритих джерел

залежності від кліматичного пояса. Якщо ви всерйоз зацікавилися даною культурою, рекомендуємо завести журнал садівника, який можна заносити дати посіву в різні роки, з подальшою оцінкою найкращого періоду.

Склад грунту для розсади повинен бути близьким до того, в який ви плануєте далі пересадити баклажани, але більш поживним. Оптимальне співвідношення торф, перегній і трохи річкового піску. Щоб позбутися від шкідників або хвороб, грунт можна попередньо обробити окропом.

Для того, щоб отримати максимум, насіння необхідно попередньо відібрати і обробити соляним розчином (на склянку води 10 г солі). Їх заливають повністю і перемішують, спливли на поверхню викидають, залишаючи лише важкі. Далі насіння пророщують і висаджують в ємності з грунтом.

Температурний режим для росту розсади становить в середньому 25 градусів за Цельсієм, згодом з розвитком пагонів його знижують до 15 градусів. Світловий день повинен становити не менше 12 годин.

Першу декаду зростання баклажани поливають не частіше ніж раз в три доби, а починаючи з третьої декади полив можна здійснювати частіше.

У відкритий грунт розсаду висаджують на початку травня, коли вона сформує повноцінну листя. Традиційно баклажани садять рядами на відстані 0,5 метра в міжряддях, і 0,3 між кожним кущем. Вибирають самий сонячний ділянку, якому не притаманні сильні пориви вітру.

Посадкові ямки попередньо добре зволожують, а після посадки здійснюють полив крапельним методом. Надалі полив виконують раз на тиждень, а при сильної посухи два рази на тиждень, у вечірній чи ранковий час.

Баклажани, як правило, видають багато зав’язей, які необхідно проріджувати. Їх кількість на кущі не повинна перевищувати п’яти.

Після вирощування баклажан, грунт необхідно удобрити за методикою природного землеробства.

Восени, якщо збір врожаю хочеться продовжити, кущі баклажан можна акуратно витягнути з грунту і знову пересадити в теплицю або на підвіконня.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *