Система Orphus
Всесвітній день вишива́нки

Всесвітній день вишиванки

Це міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. День вишиванки проводять у третій четвер травня, але офіційного статусу цей день немає. Свято є самобутнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

Основна мета заходу — це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки.

Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Розпорядження міського голови Дніпропетровська Бориса Філатова про проведення заходу «День вишиванки» опубліковане на сайті міськради, передає Depo.Дніпро.

19 травня на площі Героїв Майдану громадська організація «Сила майбутнього» організовуює День Вишиванки.
Захід буде проводитись з 17:00 до 20:00.

Задля проведення заходу на площі Героїв Майдану призупинена діяльність майданчика для паркування. Його діяльність буде поновлена 20 травня.

Автор: Анастасія Кирилюк

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *