Система Orphus
Всесвітній день нирки

Всесвітній день нирки у Підгородному

Всесвітній день нирки

фото з відкритих джерел

Починаючи з 2006 року, в Україні, як і у всьому світі, за ініціативою Всесвітнього неврологічного суспільства і Міжнародної федерації ниркового фонду, кожного другого четверга березня відзначається Всесвітній день нирки. І у м. Підгородному цей день також має величезну вагу.

На превеликий жаль, у світі дуже багато людей, в яких є проблеми з нирками. Існують вроджені ниркові хвороби, що супроводжуються частковою втратою функцій нирок або розвитком хронічної ниркової недостатності, запальними процесами. Часто ці захворювання, як повідомила завідувач Підгородненської АЗПСМ Войтенко Людмила Вікторівна, потребують хірургічного втручання, пересадження здорової нирки. Але, відмітила вона, в Україні можливе пересадження нирки лише від спорідненого донора, тому це дуже проблематично зробити, адже родичі хворого теж можуть мати ниркові захворювання, а іноді й просто й не можуть піти на такий крок.

У Підгородному мешкають 4 людей, які страждають на захворювання нирок, один із них переселенець із зони АТО, вони всі інваліди 1 групи. Лікарі Підгородного ведуть постійну боротьбу за їхні життя. Зараз, повідомляє Людмила Войтенко, у нашій державі діє закон, який дозволяє придбати цим хворим ліки 50 — відсотковою знижкою. Ліка, що є практично джерелом життя для цих людей, коштують дуже дорого, і не завжди хвора людина може їх придбати. Також люди, що страждають від захворювання печінки , залежні від гемодіалізу.

Гемодіаліз — це дорогокоштуюча процедура, метод позаниркового очищення крові. Але для пацієнтів Дніпропетровської області оплачується з областного бюджету. Робиться вона у 4 Дніпропетровський міській лікарні та лікарні ім. Мечнікова. Медичні працівники цілодобово роблять гемодіаліз, тому що хворих дуже багато, до того ж, поступають постійно бійці з АТО, яким також життєво необхідна ця процедура. . Завідувач Підгородненської лікарні помітила, що найсокровеніше бажання усіх хворих — жити.

Тому, доцільно показати хворим те, що вони нам необхідні, те, що вони повинні жити і боротися. Всесвітній день нирки існує в нашому календарі для того, щоб ми усі боролися із хворобами нирок і, насамперед, допомогли хворим!

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели