Система Orphus
город Подгороднее

Вираховуємо дату посіву насіння на розсаду

город Подгороднее

Фотограф: Елена Биндич

Майже кожен житель Підгородного має власну присадибну ділянку. Хтось вирощує квіти, хтось має чудовий фруктовий сад або займається виноградом, але, напевно більшість, все ж мають город. Як тільки наступає потепління люди виходять працювати на землю, бо кожен хоче мати гарний врожай. І щоб ваш город порадував вас плодами праці влітку і восени, починайте вже зараз готуватись до сезону городніх робіт.

Вже з лютого можна починати висів  на розсаду насіння різних овочів. Головне при цьому — правильно розрахувати дні висадки рослини на постійне місце. Найчастіше, якщо ви висаджуєте розсаду у ґрунт захищений (теплиці), то треба, що вона була готова до 10 — 20 травня, якщо у відкритий — приблизно до 10 червня. Також не менш важливим є вік, якого повинна досягти розсада перед висадкою на постійне місце, а це, в середньому 50 днів ( але для кожної культури він може різнитись на 5 – 10 днів). Якщо рослина не доросте, або переросте, то це позначиться на вашому врожаю.

Як правильно вираховувати дату висіву насіння на розсаду, на прикладі селери. Отже, сажанці селери садять у відкритий ґрунт близько 25 травня. Вам варто відрахувати від цього числа вік, якого має досягти розсада селери: 70 — 80 днів, також відніміть дні за які насіння має зійти, а це — 15 днів, і не забудьте також про кілька днів для адаптації рослини після висадки. Тож, щоб отримати дату посіву насіння селери для розсади потрібно від 25 травня відрахувати  90 — 95 днів. Підрахувавши, вийде, що сіяти можна вже  після 25 лютого.

 Нижче приведені приблизні числа в які вже можна сіяти основні овочеві культури на розсаду:

Селера: висадка у відкритий ґрунт — 25 травня. Вік розсади — 70 — 80 днів, від посіву до сходів — до 15 днів. Посів — після 25 лютого.

Солодкий перець: висадка — після 25 травня. Вік розсади — 50 — 55 днів. Висів на розсаду — 15 лютого.

Огірки, кабачки:  висадка — друга половина квітня — перша декада травня. Вік розсади — 30 днів, від посіву до сходів — близько 10 — 14 днів. Посів на розсаду — друга половина березня.

Помідори: висадка — після 20 травня. Вік розсади — 50-55 днів, від посіву до схожості — до 20 днів. Посів на розсаду — третя декада лютого.

Капуста: висадка — перша половина травня. Вік розсади — 55 — 60 днів, від посіву до схожості — 15-20 днів. Посів на розсаду — початок лютого.

Хоч робота з насінням і розсадою доволі клопітка, проте, якщо докласти зусиль, результати вас обов’язково порадують. Успіхів вам!

 

 

 

 

 

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *