Система Orphus

Використання коштів бюджету м.Підгородного

Дж.: http://34.ua

Радник голови Дніпропетровскої ОДА Юрій Голик розповів, куди йдуть гроші з бюджету  м.Підгородного, що під м.Дніпром.

На своїй сторінці в соцмережі Facebook радник губернатора написав наступне: «Як і обіцяли, починаємо процес препарування бюджетів населених пунктів Дніпропетровської області, щоб було видно професіоналізм або антипрофессіоналізм кожного з мерів і відповідних міськрад. Препарування робимо просто і не глибоко, виключно щоб було видно суть, без занурення в нудні деталі та нюанси»

Відповідно до  даних, на які спирається Голик, в населеному пункті були знижені ставки земельного податку з 3% до 1%. Через це суттєво зменшилися доходи міського бюджету.

Юрій Голик зазначив, що: «Обсяг доходів загального фонду на 2018 рік заплановано в сумі 31,8 млн грн. Збільшення щодо фактичних минулорічних надходжень — 4,2%. Вкрай мало. При цьому, за більшістю джерел доходів планові показники на 2018 рік затверджені менше фактичних надходжень за 2017 рік . Маразм, але це факт. У тому числі це стосується і місцевих податків і зборів, ставки за якими стверджує сам орган місцевого самоврядування, це маразм подвійно, і популізм чистої води. Згідно рішення міськради м.Підгородного від 15 грудня по земельному податку для юридичних осіб зменшені ставки оподаткування з 3% до 1%, що спричинило  зменшення надходжень до бюджету. Хотіли взагалі зробити 0,5%».

Радник глави області зазначає, що в бюджеті міста є солідні залишки, що не перерозподілені.

Радник голови ДніпроОДА і повідомив ще наступне: «Залишки коштів на початок року в м.Підгородному склали 7,3 млн грн, або близько 20% від бюджету цього міста. Іншими словами, 20% від бюджету Підгородного місцевою мерією не було використано. Молодці))) Де дороги в м.Підгородному? Ось в цих 7,3 млн грн. Запитайте у вашого мера і депутата міськради — чому гроші є, а доріг немає. Велика частина з цих 7,3 млн грн утворилася через неповне освоєння коштів, запланованих у 2017 році. Це означає, що гроші в м.Підгородному були, але витратити їх на благі справи місцева влада не змогла, або ж  не захотіла. Це про регулярний менеджмент, точніше про його повну відсутність в м.Підгородному. Як правило, такі залишки перерозподіляються на початку наступного року для того, щоб мати можливість їх своєчасного використання, однак, місцева влада м.Підгородного зовсім не поспішає витрачати ці, вже наявні гроші на розвиток інфраструктури м.Підгородного. На сьогоднішній день, рішенням міської ради розподілено за все 213 тис грн,, тобто в районі 3% (з них на НВК — 118 тис грн, виконком — 35 тис грн, благоустрій — 60 тис грн).  Гроші є, але витрачати ми їх не будемо»

Крім того, Юрій Голик підкреслив, що найбільше, а саме 40% від усього обсягу видатків, займає утримання органів місцевого самоврядування. Дана сума більша, ніж витрати на дошкільні установи і ремонт доріг.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *