Система Orphus

В Україні відзначають День Соборності

22 січня 1919 року було проголошено Акт злуки між УНР и ЗУНР. Святом цей день було оголошено у 1999 року, оскільки злука УНР і ЗУР має велике історико-політичне значення.

22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель, в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу.

У тексті Акту Соборності утверджувалось: «Однині на всіх землях України, розділених віками — Галичині, Буковині, Закарпатській Русі і Наддніпрянській Україні — буде одна, велика Україна. Мрії, для яких найкращі сини України жили і вмирали, стали дійсністю. Однині повіки буде одна, самостійна Українська Народна Республіка».

Звісно, у 1919 році об’єднання було нетривалим – вже через кілька тижнів в Києві були більшовики,  пізніше – поляками була окупована Східна Галичина, а чехословаками –Закарпаття.

На честь 71 річниці Акту злуки, у 1990 році Україну було поєднано символічним «живим ланцюгом», що простягався від Києва до Львова. З того часу, українці в цей  об’єднуються в «живий ланцюг», демонструючи соборність українського народу.

 

За матеріалами:Укрінформ

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *