Система Orphus

В м.Дніпрі вперше проходив конкурс з читання шрифту Брайля

Дж.: https://dp.informator.ua

Сьогодні 30 травня в Будинку культури українського товариства сліпих на вулиці Барикадна, 22а, провели конкурс з читання шрифту Брайля. Участь брали як дорослі, так і діти, які не розуміють свого життя без книги.

Крім основного змагання, в сусідньому залі проводили цікаві конкурси на гостроту нюху, дотику та смаку.

Шрифт Брайля є рельєфно-крапковий шрифт для письма та читання незрячими і для тих хто погано бачать людьми, в основі якого лежить комбінація точок шеститочок. Шрифт Брайля читається навпомацки, за допомогою вказівного пальця однієї або обох рук.

В рамках даного заходу проводили майстер-клас по листу шрифтом Брайля для всіх присутніх. Також кожен зміг спробувати самостійно виконати якісь буденні речі із зав’язаними очима, наприклад, налити води в склянку, визначити на нюх продукт або ж спробувати предмети на дотик і здогадатися, що це. На заході були присутні представники благодійного фонду «Let’s help!», які передадуть для міської громадської організації незрячих «Наперекір долі» принтер, що друкує шрифтом Брайля. Призи отримали всі учасники, грамоти дісталися переможцям призових місць.

Всі учасники даного заходу були дуже раді проведенню його в нас м.Дніпрі, з їх облич не сходила посмішка. До своєї проблеми ці люди ставляться по-філософськи, спокійно кажуть та розповідають про неї, випромінюючи життєрадісність.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *