Система Orphus

Українська вишиванка як містичний предмет від ukrglamour.com.ua

Всесвітня популярність нашого національного одягу не може не викликати в нас почуття гордості, тим більш, що сучасні досягнення поки що досить скромні. Популярні музиканти, актори, публічні люди з’являються на урочистих подіях у вишитому одязі, модні дома випускають колекції, в яких широко використовують елементи аутентичної української вишивки. У шафі кожного українця будь-якого віку чи статті є українська вишиванка, її носять і в якості повсякденного, і в якості святкового одягу.

Магія вишиванки

Вишиванка була вірним супутником та захисником людини від першого до останнього дні життя. Прилягаюча до тіла сорочка вважалася провідником властивої будь-якій людині магічної енергії. Під час обряду хрещення хресні батько та матір тримали свічки у полотні. Саме з нього потім шилася сорочка для немовляти, що мала захищати її від хвороби, зла, та недоброго ока.

Містичне значення української вишитої сорочки проявлялося в ролі, яку вони відігравали в релігійних та родинних обрядах та подіях. Особливо великою була її роль напередодні весілля. Дівчина, що сподівається на дружне, заможне подружнє життя мала вишиті сорочки нареченому та його батькам. З метою налагодити відносини із майбутньою свекрухою, до її сорочки слід було ставитися с особливою увагою – правильно підібрати орнамент, вибілити у солоній воді, щоб запобігти сліз у подальшому житті.

Магічна сила вишиванок часто пояснювалася близькістю людини до природи, знанням її впливу. Наприклад, для молодих жінок шити сорочки було прийнято з льону чи коноплі. І дійсно, це допомагало краще перенести вагітність та народити здорового малюка. А пояснювалося це наявністю ефірних олій в цих рослинах, що захищали жінку та плід.

Ще одна магічна сторона вишиванки пов’язана з орнаментом. Існували загальновживані символи, які мали конкретне значення. Деякі були суто чоловічими, деякі – жіночими, вони мали різні призначення: захищати, притягувати добробут, любов чи здоров’я. Кожна жінка розумілася на мові символів та знала, як їх використовувати. Але не можна було повторювати чужий орнамент, бо з ним можна було забрати й чужу долю.

Обираючи в інтернет магазині вишиванок http://ukrglamour.com.ua сорочку для себе, чи своїх рідних, не варто забувати, що це не тільки витвір мистецтва чи частина національної пам’яті. Для кожного українця сорочка була справжнім оберегом, що захищав не тільки тіло, але й душу людини.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *