Система Orphus
проект «Від Сходу до Заходу»

Україна єдина — проект «Від Сходу до Заходу». Враження

проект «Від Сходу до Заходу»На початку весни журналісти з Донецької, Дніпропетровської, Харківської та Одеської областей відвідали Львівщину. Вони мали можливість більше ознайомитись з один із західних регіонів України завдяки проекту Ужгородського прес-клубу «Від Сходу до Заходу», який реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

З драматизмом історії Львова мало що може зрівнятись. Сьогодні – це одне з найгарніших міст Європи, центральна частина якого перебуває в спадщині ЮНЕСКО. Місто протягом століть будували найкращі архітектори з цілої проект «Від Сходу до Заходу»Європи. Воно зачарувало нас своєю красою та архітектурною спадщиною.

Програма передбачала знайомство з різними частинами міста. Тож першим етапом подорожі стала оглядова екскурсія Львовом на «чудо-поїзді». Ми змогли побачити з вікон Чудо поїзда старовинні храми, величні палаци, найвидатніші пам’ятки та споруди.

Поїзд  проходить центральною та старою частинами міста. Його  маршрут йде через ратушу — сучасну будівлю львівської ратуші зведену у стилі віденського класицизму в середині ХІХ століття. Подолавши 350 дерев’яних сходинок з оглядового майданчика ратушної вежі можна побачити усю красу стародавнього міста; львівський Оперний театр – архітектурна перлина Львова у стилі неоренесансу (1901 рік), один з найгарніших театрів Європи; палац графів Потоцьких – величну будівлю у стилі французького неоренесансу кінця XIX століття та багато гарних архітектурних споруд міста.

Журналісти мали змогу поспілкуватись за обідом  у ресторані Кентавр з його власником і громадським діячем Вардкесом Арзуманяном. Він розповів про те, як важко було починати  ресторанний бізнес у 90-ті роки, коли основними відвідувачами були лише міліціонери та бандити. Найбільші чайові – 100 доларів його офіціантки отримали від підполковника міліції.

Кафе «Кентавр» знаходиться в самому серці Львова на площі Ринок. Тераса декорована зеленню і квітами, просторі зали, прикрашені раритетними меню, «барвиста затишна та смачна» пивниця, власний купаж кави, львівська та авторська кухня — відвідавши «Кентавр» одного разу, Ви запам’ятаєте його назавжди.

Далі журналістів чекала екскурсія Музеєм-тюрмою на Лонцького.  Це музей пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» знаходиться у Львові в приміщенні тюрми, де розташовувались каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької. Це перший в Україні музей-в’язниця. Початкову експозицію Меморіалу «Тюрма на Лонцького» розташовано на першому поверсі будинку, де максимально збережено автентичний вигляд колишньої тюрми, яка не зазнала жодних змін відтоді, коли тут перебували політичні в’язні.

За кавою — спілкуванням з власником ресторану-кондитерської «Вероніка» і громадським діячем Андрієм Іоновим гості за Сходу України покуштували смачні тістечка цього закладу. Вишуканий інтер’єр і чудова кухня з широким вибором солодощів та випічки, приготованої безпосередньо в кав’ярні, стали запорукою того, що наш похід на каву був не лише смачним, а й дуже приємним.

Цей заклад є неймовірно популярним серед львівян та туристів, а також частими гостями «Вероніки» є міська еліта та чимало знаменитостей.

Наступний день для журналістів почався з екскурсії в Академії сухопутних військ.

Вона починає відлік своєї історії від 1 жовтня 1899 року, коли у Львові було відкрито школу кадетів піхоти. Це перший військовий навчальний заклад на західноукраїнських землях, які на той час входили до складу Австро-Угорської імперії. Школа кадетів піхоти у Львові дала змогу отримати військову освіту багатьом українцям, які героїчно боролись за незалежну Українську державу в лавах Української Галицької Армії та Армії Української Народної Республіки. Серед них – генерал-хорунжий Гнат Стефанів, підполковник Альфред Бізанц, отаман Богуслав Шашкевич.

Після обіду на журналістів чекала зустріч з директором департаменту «Адміністрації міського голови» Львівської міської ради Андрієм Москаленком. У розмові з ним, журналісти зі сходу дізнались, що  Львові зараз розвивається туризм, саме тому збудована велика кількість готелів. Львів – це туристичний центр. У місті Лева дбайливо зберігають культурні надбання минулого та водночас намагаються відповідати вимогам сучасності. Саме у Львові вперше в Україні відступили від шаблонних відзначень свят та започаткували новий формат культурних заходів –  різноманітних за тематикою фестивалів. Старовинні вулички, таємнича атмосфера минулих століть, що застигли в камені, випромінюють невидимі, але дуже відчутні подихи. І все це – Львів, який є театральним, музичним, мистецьким  центром, що продукує безліч напрямів розвитку сучасної культури і мистецтва, цікавих розваг та забав, котрі об’єднуються у розмаїтті 50 фестивалів.

 

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели