Система Orphus

У Слобожанському бюро допомогли молодій сім’ї захиститися від фізичного насильства

Не секрет, що у нашій країні досить нерідкими є випадки насильства у сім’ї. Як правило, це нерозривно пов’язано як зі станом економічного стану країни в цілому, так і з рівнем культурного розвитку окремої сім’ї. Така проблема виникає в першу чергу через виявлення неповаги один одному всередині сім’ї внаслідок агресії на фоні тих чи інших подій і сама по собі не зникне, а тому в залежності від виду тієї чи іншої ситуації необхідно виробляти алгоритм дій та не соромитися звертатися по допомогу до фахівців.

         Днями до Слобожанського бюро правової допомоги зателефонували молоді чоловік та дружина, поскаржившись на протиправні дії з боку рідного батька дівчини, який проживає в одній квартирі із подружжям. Постійні сварки та агресія викликані некоректною поведінкою останнього через тягу до алкогольних напоїв, через що молодята неодноразово вислуховували образи та зазнавали приниження честі та гідності. Цього разу окрім психологічного тиску нажаль не обійшлося без застосування фізичної сили, внаслідок чого хлопець отримав від нетверезого тестя легкі тілесні ушкодження, а дружина та малолітня дитина хлопця опинилися у шоковому стані, а отже довелося викликати швидку медичну допомогу. Хвилюючись за своє життя і здоров’я, а також небезпідставно побоюючись опинитися на вулиці, адже рідний батько обіцяв дочці вигнати її сім’ю з дому, молодята просили зарадити їм у цій ситуації та надати правову підтримку. Тож працівниками Бюро одразу було прийнято рішення оперативно розібратися у ситуації та за результатами її аналізу надати рекомендації та допомогу у її вирішенні.

         Дії вказаної особи мають характер правопорушень, що можуть кваліфікуватися за ознаками статті 125 Кримінального кодексу України – нанесення легких тілесних ушкоджень та статті 173.2 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення – вчинення насильства в сім’ї. За таких обставин, потерпілим рекомендовано негайно звернутися до правоохоронних органів із заявами про вчинення правопорушень винною особою щодо них. Та без кваліфікованого юридичного супроводження більшість подібних справ не мають подальшого руху з притягненням винних осіб до відповідальності, що в свою чергу призводить до подальшого повторення протиправних дій. Зокрема, написання простих пояснень обставин справи без зазначення прохальної частини за своєю процесуальною формою не може призвести до необхідного результату — притягнення особи до відповідальності, оскільки процесуальні норми передбачають можливість відкриття провадження у таких справах лише на підставі заяви потерпілого. Отже, потерпілим надано методичні рекомендації з цього приводу та запропоновано детально описати у заяві обставини справи, вказавши у прохальній частині про необхідність порушення справи по факту конкретного правопорушення та вказати про необхідність отримання направлення для проходження судової медичної експертизи.

         Слід зазначити, що в Україні вже прийнято цілий ряд законів  та нормативно-правових актів які повинні попереджувати та захищати від насильства у сім’ї, а саме: Закон України «Про попередження насильства в сім’ї», який визначає правові основи запобігання насильству в сім’ї, органи та установи, на які покладається здійснення заходів, спрямованих на його виконання; Закон України «Про охорону дитинства», у якому було введено положення, яке забороняє тілесні покарання дітей у родині; Сімейний кодекс України, який визначає засади шлюбу, права та обов’язки подружжя, права та обов’язків батьків і дітей, Кодекс України про Адміністративні Правопорушення, що встановлює відповідальність за вчинення насильства в сім’ї або невиконання захисного припису», та інші.

Отже, у разі якщо особа стала жертвою злочину, необхідно звертатись до поліції із заявою про злочин та наполягати на відкритті кримінального провадження, внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та негайного направлення на судово-медичну експертизу.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *