Система Orphus
розвагами Миколаєва

Трохи історії про «морську столицю» нашої країни — Миколаїв

З чим тільки не порівнювали півострів, на якому розташований Миколаїв. Найбільш побитим було порівняння з кораблем, що виходили зі стапеля на воду. Але подивіться уважно на план міста: Миколаїв розташувався на півострові наче на долоні.

Міста, як і люди, мають своє життя і долю. У той же час історія кожного міста — це частинка величезного шляху, пройденого нашої великої Батьківщиною. Миколаїв відомий в нашій країні як один з найбільших у колишньому Радянському Союзі місто-кораблебудівників й важливий торговий порт на Чорному морі. Тому,  розвагами Миколаєва туристи здебільшого вважають ознайомлення зі статусом «міста-моряка», з його історією та пам’ятками культури..
У Миколаєві служили моряки, які залишили яскравий слід в історії Росії, розвитку науки і культури, кораблебудування і мореплавства.
У місті Миколаєві народилися: відомий російський вчений і конструктор, творець першого у світі арктичного криголама «Єрмак» віце-адмірал С. О. Макаров; архітектор і єгиптолог, академік архітектури Д. Е. Єфімов; популярний дослідник лейтенант Г. Л. Брусилів і т. д.

Сто років Миколаїв був своєрідною морською столицею — центром кораблебудування і управління Чорноморським флотом. Це значення міста знаходило поступове відображення у створюваних пам’ятниках, назвах вулиць, площ і скверів.

Але місту не пощастило: нечисленні пам’ятки, пов’язані з морською і військовою історією Росії, були зняті, перенесені, перероблені або не поставлені. Так, в 1905 році за рішенням уряду був перенесений в Севастополь пам’ятник матросу Ігнатія Шевченка, грудьми закриває в бою командира. Безслідно зник невеликий пам’ятник Петру I, споруджений 1909 року на Соборній площі в честь 200-річчя Полтавської битви. Потім з невиправданою поспіхом зняли пам’ятник адміралу Грейгу і переробили монумент, споруджений до сторіччя розгрому полчищ Наполеона. Був зруйнований надгробний пам’ятник будівельнику міста М. Л. Фалєєву у зв’язку з перенесенням його могили на міське кладовище.

Великої шкоди морському обличчю міста завдали поспішні і непродумані перейменування вулиць. Зникли найменування Одеської, Таврійської, Глазенаповській та Херсонській вулиць. Севастопольська вулиця в результаті «перепланувань» фактично ліквідована, і частини її загубилися серед новобудов. Забутий Манганариевский сквер, перейменовані інші сквери. Тільки Адміральська і Велика і Мала Морські вулиці, назви яких були відновлені після війни пам’ятник С. О. Макарову на Флотському бульварі і алея адміралів у музею ще нагадують нам, що місто-то все ж морський.
Начало формы

Конец формы

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *