Система Orphus

Тож, як виглядає об’єднана територіальна громада «Ювілейна»?

Сьогодні ми розглянемо позитивний досвід роботи децентралізації в Україні на прикладі об’єднаної громади «Ювілейна».

16 об’єднаних територіальних громад у 2015 році дали старт децентралізації в регіоні.

Бюджет об’єднаної громади «Ювілейна» у 2016 році у порівнянні з 2015 роком зріс на з 14, 7 до 80, 7  млн. грн.

Будівництво нового дитсадка

Будівництво нового дитсадка

Як зазначила завідувач дошкільного навчального закладу «Берізка» Ольга Шевченко, тепер усі потреби дитячого садка задовольняються за рахунок бюджетних коштів. Тобто, усі іграшки, ремонт та інші витрати, з якими зіштовхується заклад, фінансує селищна рада.

Таким чином, дитячому садку «Берізка» вдалося розвинутися так, що наразі на їхній території є – сучасний медичний блок, соляні шахти для оздоровлення, дитяче кафе, де діти мають змогу споживати кисневу пінку, фізіокабінети, процедурні, кімнати для психологів або, як її називають у садку «психологічна вітальня» тощо.

Також наразі відбудовується на території Ювілейного третій дитячий садок, який зможете розмістити до 220 дітей. Будівництво обумовлене тим, що сьогодні у черзі до двох дошкільних закладів селища стоїть 534 осіб, тому таке рішення для громади було необхідне.

Створення об’єднаної територіальної громади надало можливість владі нещодавно відкрити на території Ювілейного – ЦНАП – Центр надані адміністративних послуг. Ціллю було створити єдиний офіс, який надавав би максимальний комплекс послуг для мешканців об’єднаної громади. Сьогодні ЦНАП пропонує 70 адміністративних та соціальних послуг.

Як розповіла в. о. старости смт. Степове, Євгенія Корінна, до об’єднання з Ювілейним, громада ледве виживала, але після долучення до об’єднання у єдину територіальну громаду – зміни на краще побачив кожен житель смт. Степове.

Тобто, дійсно на прикладі об’єднаної громади «Ювілейна», можна побачити, що зміни від децентралізації актуальні та значущі. Як стверджує голова селищної ради Ювілейної ОТГ, Іван Камінський, що завдяки об’єднанню громади селище має більше прав на сьогодні, й цей факт тепер дає можливість набагато більше та досконаліше задовольнити потреби не тільки громади Ювілейного, а й Степового.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *