Система Orphus

Топ-10 основних різдвяних традицій

Фото з відкритих джерел Топ-10 основних різдвяних традицій

Фото з відкритих джерел

Здавна український народ має на кожне свято безліч своєрідних традицій і Різдво не виключення. Хочете, щоб ваша сім’я жила у мирі, злагоді і достатку? Тоді  пропонуємо вашій увазі топ-10 основних різдвяних традицій, які принесуть благополуччя вам і вашій родині.

 1.6 січня потрібно притримуватись жорсткого поста.

У день перед Різдвом – 6 січня до появу першої зірки, яка символізує народження Христа, варто притримуватись строгого посту( тобто повністю утриматись від вживання їжі до появи зірки). Виключення лише для дітей, яким можна впродовж дня їсти небагато пісної їжі.

2.У Святвечір і Різдво не можна сваритись

У християн Різдво є головним святом у році. В цей день ні в якому разі не можна сваритись. Нехай в цей день ваш дім буде сповнений радість, любов’ю і миром.

3.На Різдво варто зібрати всіх членів сім’ї за одним столом

За давніми прикметами вважається, що саме у Різдво визначається доля сім’ї на весь рік. Тому, щоб була злагода і взаєморозуміння варто зібратись всією сім’єю за одним столом. Також є прикмета, що той, хто заночує у Святвечір не вдома, так і буде блукати світом весь рік.

4.На святковому столі у Святий вечір має бути 12 пісних страв

Різдвяний стіл символізує багатство сімї, тож потурбуйтесь, щоб страв було не менше 12. Традиційно на стіл подають: кутю, вареники з грибами, капустою, картоплею, рибу, вінегрет, капусняк, смажені гриби, картоплю, узвар, бурякову ікру, тушковану капусту, печені яблука, голубці з рисом і грибами.

5.Святковий стіл варто прибрати особливо

Раніше наші предки посипали стіл сіном, але зараз підійде і просто невеличкий сніп колосків, а також головку часнику для відлякування злих духів.

6.Почніть вечерю з молитви

Нехай найстарший член родини проголосить молитву, а потім всі по-черзі мають скуштувати по ложці куті перед тим, як переходити до інших страв.

7.Потрібно, щоб обов’язково у вашій хаті пролунали колядки.

Колядки – це добра вість про народження Христа. Тож нехай і ваш дім облетить ця вістка.

8.У різдвяну ніч загадайте бажання

Всі загадані бажання на Різдво збудуться. Також наші предки вважали, що в цю ніч небеса відкриваються землі. Але всі бажання мають бути добрими.

9.Гість у вашій хаті на Різдво

Якщо так трапилося, що на Різдво у вашій хаті гість, то не турбуйтесь – це добрий знак. Однак, пам’ятайте, що вранці першим завітати має чоловік.

10.Не забувайте робити гарні справи на Святки

Дванадцять днів після Різдва називаються Святками. У ці дні прийнято веселитись і радіти, а також проявляти доброту та милосердя, тож допоможіть тим, хто цього потребує.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *