Система Orphus

Свято святої трійці 2015 — як прикрасити свій будинок

2GFKAF89tFU

фото з відкритих джерел

Через сім тижнів після світлого Христового Воскресіння християни східного обряду відзначатимуть Трійцю — свято, який підносять молитви до Господа в трьох його іпостасях: Отцю, і Сину, і Святому Духові. Цей день найчастіше відзначають вдома в родинному колі, за святковим столом, після відвідування ранкової церковної служби. Саме тому варто подбати про те, щоб прикрасити будинок на трійцю належним чином.

Як прикрасити будинок на Трійцю (Зелений тиждень)?

Напередодні свята Трійці (Зелений тиждень) прийнято очищати свої помисли від зла і засудження, а також приводити в порядок своє житло. Генеральне прибирання закінчують у суботу до вечора. В цей же час родина збирається для того, щоб спільно прикрасити будинок на трійцю. Декорування кімнат квітами і травами подарує неповторну, свіжу атмосферу «зеленого» свята. При цьому, підбирати рослини для прикраси потрібно з дотриманням звичаїв наших предків.

Слов’яни-хлібороби споконвіку поклонялися природі, саме її сили закликали на допомогу в боротьбі зі злими духами. Щоб захистити врожай, прийнято було вносити в будинок обереги з молодих гілок дерев. Можна прикрасити будинок на трійцю гілками дуба, берези, бузини і липи. В пошані на зелені святки також вільха, ясен і клен. Однак є й заборонені дерева, гілки яких не можна вносити в будинок на Трійцю. Проклятим деревом вважалася осика. Християни побоювалися цього дерева, т. к. згідно з легендою, Юда повісився на ньому. Не ламали також гілки верби — її шанували за добро, яке дарувала вона на Вербну Неділю.

Гілки молодих дерев або клечання служили не тільки оберегом для давніх слов’ян. Наші пращури вірили в те, що «зелений» свято душі померлих родичем поспішають відвідати рідних. Ховаються вони в гілках дерева, тому необхідно було рясно прикрасити будинок на трійцю, особливо стіни і віконні прорізи. У «Клечальную» тиждень прикрашали не тільки кімнати житла (включаючи віконниці, паркани, двері і ворота), але й сараї, хліви, інші господарські приміщення.

Часто для того, щоб наповнити будинок ароматом, підлогу встеляли стеблинками і листям аїру болотного. За повір’ям, якщо лепехою прикрасити будинок на трійцю, то його магічна сила приверне в оселю добробут і здоров’я для всіх мешканців. Вважалося, що аїр допомагає очистити атмосферу будинку і закликати добрих духів. Залишатися в будинку листя і стебла татарського зілля повинні всі три дні Трійці.

Крім цього рослини в трійковий букет зазвичай входять полин, м’ята, чебрець, любисток, череда та інші ароматні трави луків. Можна також прикрасити будинок на трійцю і святковий букет польовими квітами. Ароматний оберіг потрібно обов’язково взяти з собою на службу в церкву.

Наприкінці святкової служби священик освячує букети і гілки, принесені парафіянами. Весь рік ці трави в засушеному вигляді потрібно зберігати біля ікон, це буде сильний і дієвий оберіг від пристріту і неприємностей.

Якщо ж не прикрасити будинок на трійцю, то його мешканці накликають на себе гріх. «Зелене» неділя шанується християнами всіх обрядів, тому й вимагає до себе особливої уваги. Весь день рекомендується проводити вдома, далеко від лісів та водойм, щоб не потрапити в руки русалок, водяного або лісовика. Подарувати рідним і близьким своє тепло в атмосфері зелених і ароматних «лап» молодих дерев — це і є шанування святого свята Трійці, дня миру та єднання.

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели