Система Orphus
Ивана Купала 2015 Днепропетровск

Що відбулося у Дніпропетровську на День Івана Купала?

фото з відкритих джерел

Ввечері, 6 липня, Воронцовський пляж у Дніпропетровську перетворився в місце масових народних гулянь, присвячених древнеславянскому свята Івана Купала. Традиційно його відзначають у ніч з 6 на 7 липня.

В цьому році епіцентром урочистих заходів на Івана Купала в Дніпропетровську став Воронцовський пляж. Народні гуляння тривали до пізньої ночі. Згідно з народними повір’ями, у цей день сплітаються воєдино всі стихії: земля, вода, вогонь і повітря. Купальський фестиваль розпочався з традиційного обряду купання.

Багато жителів Дніпропетровська прийшли на свято: з сім’ями і в традиційних українських строях. Серед дівчат різного віку особливий інтерес викликали стенди, де можна було зробити безкоштовний макіяж і заплести коси. Звичайно ж, не обійшлося і без плетіння купальських вінків. Волонтери розповідали дівчатам про те, які трави потрібно використовувати, щоб залучити в сім’ю щастя, здоров’я, красу і любов.

Родзинками заходу стали яскраве вогняне шоу і театралізована постановка «Івана Купала» з гоголівської відьмою Солохою, паном Чубом і чортами. На заході сонця на пляжі розпалили багаття, і всі бажаючі могли приєднатися до хороводу біля купальського дерева марени, яке традиційно прикрашають на це свято.

Увага дніпропетровців залучили і величезні опудала-купали, які в кінці свята, спалили. На заході майбутні нареченої запустили в Дніпро свої вінки, як символ надії на швидке заміжжя і знаходження своєї другої половинки. Закінчився вечір обрядом пошуку квітки папороті, який, згідно з повір’ям, цвіте лише одну мить у ніч на Івана Купала і приносить своєму власнику скарби і таємниці світу.

За словами організатора фестивалю, голови Індустріальної районної ради міста Дніпропетровська Юрія Дегтярьова, провести купальські свята такого масштабу без підтримки Благодійного Фонду Бориса Філатова було б неможливо.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *