Система Orphus
Выращивание рассады советы

Що варто знати для вирощування розсади

Выращивание рассады советы

Фотограф: Елена Биндич

Наближається весна і ви все ж вирішили сіяти насіння на розсаду? Тоді ця стаття для вас. Тут ми розкажемо тонкості, які потрібно знати вам, аби виростити гарну розсаду.

1. Однією з найкращих ґрунтових сумішей для посіву насіння багатьох овочевих культур буде така: 2 частки компосту, і по одній частці піску та тирси.

2. Ґрунт в ємкостях, в які збираєтесь сіяти насіння, треба спочатку полити, бо якщо зробити це після висіву, насіння опиниться дуже глибоко, що в свою чергу відзначиться на швидкості сходів.

3. Не варто густо сіяти насіння, бо майбутні рослини можуть бути слабкими та ураженими «чорною ніжкою».

4. Також варто дотримуватись певного режиму температури. Можна користуватись загальним правилом: до того, як рослина зійде температура дещо вища, а після її варто знизити на 5 – 7 °С вдень і на 10°С вночі.

5. Перевіряйте дренаж, щоб не відбулося застою води, що згубно вплине на вашу рослину.

6. Можна також застосувати додаткове освітлення. Так у вас буде більше шансів, що виросте гарна здорова розсада. Освічуйте додатковим світлом розсаду або перед світанком, або вже ввечері, так варто збільшувати світловий день до 12 – 14 годин.

7. На рослини також погано впливає пізнє пікірування розсади. Для багатьох овочевих культур час пікірування настає після того, як з’явились 2 – 3 справжні листочки. Після цієї процедури варто на 1 або декілька днів притінити рослину і гарно її поливати.

8. Якщо ви вже зробили пікірування, то можна вже і підживити рослину. Для цього найчастіше використовуються розчини мінеральних та органічних добрив, чергуючи їх. А підживлення варто робити кожні 10 днів.

9. За десять днів до висаджування розсади її варто загартувати. Кожен день на 2 – 3 години виносьте рослини на закриті лоджії або, якщо немає такої можливості, відкривайте вікна у кімнаті, поступову збільшуючи час «провітрення» розсади.

10. Краще висаджувати рослини в хмарну погоду або ввечері, також не забудьте полити ямки, в які збираєтесь садити розсаду.

Сподіваємось ці поради стануть вам у пригоді. Нехай вирощування розсади принесе вам задоволення і гарний врожай влітку.

Також читайте, вираховуємо дату посіву насіння на розсаду.

 

 

 

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *