Система Orphus

Що таке Е – декларування?

Нещодавно у Харкові ввідбувся семінар-брифінг, на якому журналісти з 4 областей змогли обговорити шляхи запобігання корупції і декларування.

Е – декларування, офіційно запроваджене з 1 вересня поточного року, є гострим питанням в суспільстві, а особливо для журналістів. Адже, за свідченням міжнародних та вітчизняних експертів, саме декларування статків службовців допоможе побороти корупцію в нашій державі, яка є чи не основним гальмом розвитку економіки та поліпшення життя людей.

Зараз в країні працює Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) – перший в Україні спеціалізований орган із запобігання корупції та формування і реалізації державної антикорупційної політики.

Як зазначили спеціалісти Світового банку та НАЗК, шукаючи брехню у е-декларування, журналістам потрібно звертати увагу на спосіб життя, а саме на сторінки у соціальних мережах (особливо родичів), різні реєстри — реєстр нерухомого майна, судових рішень, реєстр осіб, які підлягають люстрації, корупціонерів та інше. У декларації службовці повинні вказати грошові активи, подарунки, дивіденди, членів родини, цінне рухоме майно.

Журналістам вдалось не тільки зрозуміти важливість цього питання. А й знайти інструменти його вирішення.

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели