Система Orphus
Закон України

Розширення кола осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу

Позитивними змінами у соціальній сфері відзначився початок нового 2017 року. Напередодні новорічних свят парламент підтримав законопроект, а вже 03 січня Президент України підписав Закон України «Про вищу раду правосуддя», який визначає статус, повноваження, засади організації та порядок діяльності Вищої ради правосуддя. Зокрема, цим Законом внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», що нарешті дозволило значно розширити категорії громадян, які матимуть право отримати якісний захист своїх прав за рахунок держави.

Перше, на що слід звернути увагу, це спрощення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги малозабезпечених осіб, адже відтепер вони матимуть на неї право, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, тоді коли стара норма закону передбачала граничний дохід у розмірі не більше одного прожиткового мінімуму на сім’ю, що ускладнювало процедуру отримання адвоката за рахунок держави необхідністю підтвердження доходів кожного члена сім’ї, а в ситуаціях коли спірні правовідносини виникають всередині сім’ї, це супроводжується певними складнощами в отриманні необхідної інформації. Також право на всі види правових послуг від держави тепер мають внутрішньо переміщені особи, адже значна кількість з них дійсно її потребують. Всього ж по Україні налічується близько 1 700 000 внутрішньо переміщених осіб. Не залишилися поза увагою і особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», (на сьогодні їх близько 275 000 осіб) які тепер також можуть безоплатно скористатися правовими послугами не лише стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом, а й у разі будь-якого іншого порушення їх прав.

Вказані зміни набули чинності 05 січня 2017 року і громадяни, які ще донедавна не підпадали під категорію, що має право на безоплатну вторинну правову допомогу, вже відчули на собі позитивну динаміку цих змін, оскільки враховано об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг, що є критерієм для отримання безоплатної вторинної правової допомоги не менше 10 000 000 осіб.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та їх структурні підрозділи – бюро правової допомоги. Правові послуги надають адвокати та штатні юристи центрів.

Перший дніпропетровський місцевий центр з надання БВПД працює за адресою: м. Дніпро, вул. Старокозацька, 52, з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00.

Слобожанське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: Дніпровський район, смт. Слобожанське, ул. В.Сухомлинського, 42.

Всеукраїнська гаряча телефонна лінія – 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних і стаціонарних телефонів у межах України).

 

 

 

 

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели