Система Orphus
Роксолана и Сулейман история

Роксолана з берегів Кільчені

Роксолана и Сулейман история

Фото з відкритих джерел

Відомо,що за часів козаччини турецькі війська забирали в полон багатьох українських дівчат. Серед них була і красуня-дочка сотника Григорія Белюха — Оксана.

Григорій Белюх був одним із перших,хто заснував хутір на землях Підгородного. Перше його поселення було на місці нинішньої човнової станції, пасіка на возвищенні,яке козаки прозвали «Кобилою». Саме тут Кільчень зливається із Самарою.

Після довгих морських походів тут відпочивали запорізькі «чайки». Сотник Григорій Белюх повертався важкопораненний з моря із визволеною з-під Орілі бранкою,сама вона була з Синопа.

За турецькою легендою Синоп — це місто кохання, закоханних. Мабуть, на сотника це подіяло, адже й невіниця просила, щоб той забрав її із собою. Вона піклувалась про нього усю дорогу, чаклувала над ранами. Вона була дуже вродлива, з голубими очима, але колись обпеклась вона та понівичила обличчя собі.

Через небезпеку, друзі порадили Белюху перенести хутір на беззпечніше місце, біля сторожової вежі, що знаходились неподалік сеіфської могили.

Ганна, бранниця, з часом вилікувала Белюха і залишилась з ним жити. Жінка була добротною господаркою, а на третю весну подарувала вона йому доньку — Оксанку, а сама померла під час пологів. За виховательку слугувала дівчинці в подальшому житті старенька одноока бабуся.

Дівчина росла серед зброї і боїв, але батька дивувала чистота її душі. Одного разу татарські набіги забрали й її. Говорять, Оксана вийшла заміж за турецьконо поневільнювача.

А ви знали цю історію?

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *