Система Orphus

Пошукові роботи для виявлення невідомих поховань Другої світової війни

Дж.:Сторінка в соцмережі Facebook

Внаслідок того, що м.Підгородне у роки Другої світової війни було ареною жорстоких бойових сутичок, радянські підрозділи використовували хати, подвір’я, садки для ведення бойового наступу, під час таких дій воїни гинули, їх тіла залишалися на місцях гибелі. 

Поховання таких загиблих відбувалося різними способами: одних забирали товариші у період між обстрілами та ховали у братських могилах, інших після боїв забирала похоронна команда і також ховала у братських могилах, а також поховання відбувалося силами місцевих мешканців — на місці гибелі у окопі, воронці, рівчаках, прикопках.

Дж.:Сторінка в соцмережі Facebook

Після таких поховань, які проводили місцеві мешканці у 1941-1943 роках, у більшості випадків залишилися тільки приблизні свідчення про місця поховань.

На разі, Міською радою спільно з громадськими організаціями, громадянами міста Підгородне та села Перемога  з’ясовано, що на території Підгродненської міської ради можуть бути наявними необліковані або втрачені поховання жертв Другої світової війни та політичних репресій. 

У зв’язку з вище сказаним, в серпні-вересні поточного  року на території Підгородненської міської ради будуть проводитися пошукові роботи для виявлення невідомих поховань жертв політичних репресій і осіб, які загинули або безвісти зникли в роки Другої світової війни.

Так, підставою для проведення даних робіт є дозвіл № 22-027-П/18 від 06.04.2018 Міністерства культури України, виданий ГО «Історико-пошукова організація «Пошук-Дніпро».
За короткий час пошукових робіт в серпні поточного року вже виявлено та вилучено останки двох воїнів червоної армії.

У разі наявності інформації про ймовірні місця поховань міська рада просить повідомляти інформацію на адресу міської ради (вул. Центральна, 46, м. ) або ж електронною поштою PMRADA@i.ua.

Дж.:Сторінка в соцмережі Facebook

Дж.:Сторінка в соцмережі Facebook

Дж.:Сторінка в соцмережі Facebook

Дж.:Сторінка в соцмережі Facebook

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *