Система Orphus
календарь садовника на май

Плануємо садову роботу на травень

календарь садовника на май

фото з відкритих джерел

На початку травня закінчуються ті садові роботи, що не встигли провести у квітні: посадку та пересадку плодових дерев і ягідних чагарників, обрізку та формування, щеплення й перещеплення плодових дерев, обробку грунту пристовбурних кіл (внесення органічних і мінеральних добрив, мульчування торфом, перегноєм або гноєм).

На самому початку розпускання бруньок яблунь і груш, необхідно провести обприскування бордоською рідиною проти парші. Обприскування глибоке (300 г мідного купоросу і 400г свіжогашеним вапна на 10 л води). Втім, якщо до розпускання бруньок було проведено обприскування нітрафеном, то обприскування бордоською рідиною не треба.

У цей же час треба проводити струшування на підстилку з плодоносних дерев довгоносиків і яблуневої квіткоїда , з подальшим знищенням.

Суницю слід обприскати розчином хлорофосу з розрахунку 20 г на 10 л/води (в період оголення бутонів). Це робиться для знищення малиново-суничного довгоносика-квіткоїда, малинной мухи і малинного жука.

Смородину й аґрус обприскують відразу після цвітіння так само розчином хлорофосу в цілях знищення вогнівки.

Якщо ваш агрус хворіє американської борошнистої росою, то його слід обприскати розчином кальцинованої (білизняний) соди (50-60г на 10 л/в) з додаванням такого ж кількості аміачної селітри (50г на 10л/в) або мила. Обприскування відбувається через тиждень після цвітіння.

До 10-го червня у другій і третій декаді травня в період масового цвітіння і зав’язування плодів буває повернення холодів з заморозками, від цього можуть загинути квіти і зав’язі. Ось з якої причини так важливо до цього часу абсолютно завершити всі підготовчі роботи і бути готовими до несподіваних холодів. Для цього готують димові купи, димові шашки і нафтові пальника.

На початку травня пишно цвітуть яблуні і груші, відцвітають кісточкові, а попереду ще й відмінне цвітіння айви.

Але не можна розслаблятися, треба готуватися до обприскуванню отцветающих кісточкових, а за ними і зерняткових (75 відсотків опадання пелюсток). Слідкуйте за погодою, небезпечні похолодання, дощі, а також посуха.

Інтенсивно відростають бур’яни, потрібно терміново рихлити грунт, зберігати вологу.

Після свят необхідно приступати до висадки в грунт вегетуючих саджанців винограду, вирощених через зимове щеплення або вигнаних з черешка.

Будьте уважні і стежте за повідомленнями погоди: якщо температура падає вночі до +2 градусів, запалюйте купи, не чекаючи подальшого зниження температури. Втім, не поспішайте спалювати все, заморозки можуть повторитися.

В цілях тієї ж боротьби із заморозками застосовують полив пристовбурних кіл і обприскування дерев і чагарників водою. Обприскування водою проводиться кілька разів протягом всієї ночі.

Перед наближенням заморозками суничні грядки вкривають матами, соломою, очеретом, рогожами, плівкою, папером.

Якщо в кінці травня ви знайшли на кущах аґрусу і білої смородини пильщика, то проведіть їх обприскування розчином хлорофосу. Можна і скористатися ручним збиранням шкідників, якщо кущів небагато. Досить легко постеліть під кущами газети або мішковину і дуже трусіть гілки куща. Після цього пильщика збирають і ошпарюють окропом.

У травні цвітуть тюльпани, проведіть огляд на виявлення вірусу пестролепестности (рябі, зі штрихами бутони). Їх потрібно акуратно видалити, а місце, де вони росли, пролити марганцівкою (міцним розчином або розчином чистого мідного купоросу (10 г на 1л води). Якщо ви думаєте залишити собі частину майбутніх цибулин для вигонки зимових тюльпанів, то треба терміново зробити декаптацию — тобто видалити бутон. Для зрізання тюльпанів треба користуватися стерильним гострим ножем обережно їх ламати, але на рослині залишати не менше 2-3 листків, так потрібних для нормального розвитку і дозрівання цибулини.

В травні починають висаджувати жоржини, ділити старі кущі флоксів, сентябрины, ромашки, досаджувати, щоб цвітіння було більше пізнім — гладіолуси. Необхідно знати, що і тут потрібно дотримуватися сівозміни. Повертайте ці культури на колишнє місце не раніше ніж через 3-4 роки.

Тут же необхідно висівати насіння однорічників, висаджувати їх розсаду, також змінивши їх місцезнаходження в квітнику. В цей же час висівають турецьку гвоздику (барбатус), аквилегию гібридну. Висаджують у грунт з горщиками або з живцями і багато кімнатні рослини, такі, як олеандр, колеус, пеларгонія зональна (герань).

Весь квітник повинен залишатися під наглядом і слід подумати про підгодівлі півоній, клематисів, троянд, відростаючих функ (хост), квітучого бузку та інших декоративних рослин.

У травні проводяться основні роботи по висадці розсади теплолюбних культур у відкритий грунт. Але при цьому слід безперервно пам’ятати, що поворотні заморозки в кінці травня і навіть в червні можуть погубити теплолюбні овочеві культури, так і плодово-ягідні також постраждають.

Якщо у садівника немає теплиці з обігрівом, то в плівкових зберігається ймовірність того, що температура до-4-5-6°С нічного морозу може погубити розсаду ранніх теплолюбних овочевих культур. Особистий досвід автора цих рядків показав, що, застосовуючи самі примітивні підручні засоби, можна щасливо уникнути краху в овочівництві. Для цього потрібно мати Байкал-ЭМ1 (1:1000). При внесенні в грунт при поливі він на цілих 2° підвищує її температуру; антистресовий биомодулятор «Новосил», плівку «Спандбонд». Зверху плівкову теплицю слід накрити старими паласами або килимом, ковдрами або брезентом. Навіть при заморозках, наступних низкою протягом 3-5 днів, пошкоджень не було.

Багато садівники застосовують у своїй практиці пластикові пляшки з-під води, пива. Чудово придумано, але не забудьте, що вдень, в сонячний день, температура під пластиковою упаковкою доходить до 30-35 °С, рослини обпікаються інфрачервоними променями і не будуть протистояти нічним, навіть незначних, заморозків.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *