Система Orphus
Подгороднее

Підгородне і реклама — чи починати боротися?

Подгороднее

Фотограф: Елена Биндич

Сьогодні все чіткіше стає картина: вулиці заповнює незаконно розміщена реклама, яка проникає усюди. Вона є там, де ви навіть уявити не можете. От як вам такий приклад : реклама на пам’ятнику загиблим у Великій Вітчизняній війні – «Печник»?  «Чому б і ні» — , подумав рекламодавець,  —  «люди проходять, звертають увагу на пам’ятник і заодно рекламу помітять». А де ж мораль?

Незаконне розміщення реклами – це не просто безкультур’я людей, які її розвішують, це також є порушення закону, яке тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу. За статтею  152 КУпАП (“Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів”) за фактом незаконного розміщення зовнішньої реклами штраф складає для громадян від 340 до 1360 гривень, а для посадових осіб, суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 гривень.

Проблема незаконної реклами охоплює не тільки великі міста, вона актуальна і для містечок, і для селищ. І Підгородне не є виключенням. Як же жителі нашого міста відносяться до незаконної реклами?

Журналісти «Рodgorodnoe.in.ua» опитали підгороднян різних вікових категорій і можна сказати, що сприйняття даної проблеми різниться залежно від віку.

Люди середнього і старшого віку висловлюються категорично негативно. Вважають, що з рекламою треба боротись і робити це негайно. Кажуть, що штрафи – це те що потрібно для таких собі рекламодавців-нелегалів. А для реклами потрібно облаштувати спеціальні дошки об’яв, яких нажаль в нашому місці, якщо і знайдеться, то стільки, що на пальцях перерахувати можна, і навіть називають місця, де хотіли б їх бачити – це магазини, школи і, звичайно, зупинки.

Останнє взагалі є хворою проблемою. Людей дратує, що зупинки вічно обклеєні всяким

Подгороднее

Фотограф: Елена Биндич

непотребом, і, навіть якщо активісти міста їх почистять, то поступово реклама знову знаходить собі там притулок.

А от історія про рекламу на пам’ятнику по вулиці Севастопольській, яку розказала нам жителька вулиці Колгоспної, нас взагалі здивувала. Вона з чоловіком помітила, як чоловік робив надпис-рекламу і хотіли підійти до нього, як той почав тікати. Йому це вдалось, тоді жінка звернулась до дільничного.  Але той, знизавши плечима, сказав, що нічим допомогти не може. «Ну от і як можна вплинути на правопорушників, якщо у нас такі міліціонери» — каже вона.

А от що стосується молоді, то їх ставлення до незаконно розміщеної реклами нейтральне, вони кажуть, що просто не помічають її.  Певно це пов’язано з тим, що молоде покоління з дитячих літ вже ввійшло в епоху бурхливого розвитку реклами  і для них є звичним фактом те, що реклама УСЮДИ. Хоча з опитаних були і ті, яких реклама відверто дратує.

Висновок опитування є лише один – всі хочуть змін, навіть ті, хто нейтрально відносяться до реклами, погоджуються, що їй варто бути у спеціально відведених для цього місця. Тож варто діяти! Це наше місто і в наших руках його майбутнє! Тільки від нас залежить те, яким воно буде через рік, два, п’ять: заповненим зеленню і квітами, або вздовж і поперек заклеєним рекламою.

Також читайте, Підгородне втопає в рекламі.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *