Система Orphus

Парковки в м.Дніпрі

Вчора відбулася прес-конференція на якій заступник директора КП «Міськавтопарк» Володимир Бацун розповів, що обладнанням дніпровських парковок, можливо  займатиметься підприємство «Телекарт-Прилад» з Одеси. 

Приладобудівний завод «Телекарт-Прилад» був заснований ще в 1995 році. З моменту створення підприємство випускав засоби зв’язку, лічильники, телестанції, пластикові карти і різну побутову техніку. Однак головним напрямком діяльності завжди було створення продукції для потреб армії. До 2010 року «Телекарт-Прилад» був головним розробником та постачальником систем управління і зв’язку для Збройних сил України. ТОВ «Телекарт-Прилад» входить в ГМ «Ліга оборонних підприємств» — громадське об’єднання приватних підприємств, що випускають військову продукцію і продукцію подвійного призначення.

Дж.: https://zabeba.li

Серед розробок одеського підприємства — командно-штабна машина БТР-70Дi-02 «Світязь», цифрові радіостанції, бортові ЕОМ і тактичні командирські термінали, що дозволяють здійснювати автоматизоване управління підрозділами при підготовці та веденні бойових дій.

В 2010 фінансування від Міноборони припинилося, на фірмі виникли борги із виплатою зарплат та інші неприємності. У 2014 році одеська преса писала, що підприємство знаходиться на межі краху через борги саме Міноборони і банк збирається забрати його землю.

Так, зпочатком військових дій ситуація на підприємстві не покращилася — Міноборона ігнорувала продукцію вітчизняних військових зв’язківців. Навесні 2014 роки для армії були закуплені імпортні засоби зв’язку, призначені для мирного часу, які лягали під час зустрічі з ворожими «глушилками». У 2015 одеська фірма пропонувала свої засоби зв’язку для армії, однак  був обраний американський постачальник. Оскільки було сказано, що одесити запропонували продукцію в два рази дорожче, ніж американці. Втім, американські станції зв’язку теж критикували — міністерство нібито закупило застарілу модель і не врахувало, що одеське підприємство дає робочі місця українцям і платить податки в українську казну.

Півтора роки тому компанія стала фігурантом кримінальної справи — Військова прокуратура підняла питання  з подачі одного з нардепів — розслідує справу про зловживання службовим становищем посадових осіб Генштабу та Міноборони при укладанні довоєнних контрактів з «Телекарт-Прилад». Це інформація  про розробку «Світязь» і комплексу зв’язку «Простір». На разі  розслідують справу якось мляво — єдине визначення Печерського суду з’явилося в Єдиному реєстрі судових справ рівно рік тому. Слідчий суддя дозволив слідчому військової прокуратури доступ до документації по контрактам. Схоже на відголоски неабиякої боротьби, в тому числі і підкилимної, яка розгорнулася навколо багатомільйонних контрактів на поставки засобів зв’язку в ЗСУ.

Дж.: https://zabeba.li

На початку лютого 2018 року на підприємстві повідомили, що в 2017 році розробили і поставили на серійне виробництво радіорелейну станцію широкосмугову Р-402. Замовникам поставлено 200 комплектів. Крім того, на підприємстві розробили 3 командно-штабні машини на різних типах броньованої техніки.

Крім військової продукції і традиційних товарів народного споживання підприємство займається розробкою електронних систем для просунутих міст, в тому числі електронного квитка та смарт-парковки.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *