Система Orphus
Подгородное музей

Олекса Коваль — духовний радник молодим

Подгородное музейІ старий, і малий житель Підгородного чув про легендарного кобзаря-героя всієї країни Олекса Коваля. Важливо те,що він наш земляк, зароджувач тутешньої культури, — розповіла журналістам «Підгородне.in.ua» директор краєзнавчого музею м. Підгородного Вікторія Іванівна Чередниченко.

Олекса був не просто співцем, а й сам майстрував чудові вироби з дерева. Цікаво, що він воював за нашу державу, і це не знищило силу його духу, навпаки, надихнуло на нове. Тож, дізнаймося більше про цю людину.

Олекса Коваль народився 13 травня 1910 року в, ще тоді, селі Підгородному, у багатодітній сім’ї. Навчання він отримав у свого батька, і до створення колгоспу наймитував у німецькій колонії.

1933 … Голодомор, багато людей вмирає, але не він, найпрацьовитіший серед працьовитих. Олекса працює на металургійному заводі ім. К. Лібкнехта. Олекса був удостоєний багатьох винагород у Другій світовій війні, одна з них — «Знак Пошани». А повернувшись з війни,він Подгородное музейорганізував колектив бандуристів у Підгородному.

О. Коваль за короткий післявоєнний життєвий шлях створив понад 30 бандур, деякі із них зараз зберігаються в Київському музеї ім. Л. Українки та у Дніпропетровському музеї ім. Д. Яворницького.

Усіх шанувальників ми запрошуємо у краєзнавчий музей ім. О. Коваля, що знаходиться у м. Підгородному. Там ви зможете не тільки дізнатися більше про кобзаря, а й побачити його роботи. А також, якщо ви хочете продовжити справу О. Коваля, то можете відвідати Центр кобзарського мистецтва.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *