Система Orphus

Обережно! Серйозні наслідки укусів комарів!

Дж.: https://49000.com.ua

В м.Дніпрі та в  області активізувалисяь малярійні комарі. Регіон відноситься до території з високою можливістю формування місцевих випадків малярій. Крім того, що в самому регіоні налічує п’ять із семи поширених в Україні видів, ще існує небезпека завозу «чужих» — з екзотичних, небезпечних по малярії країн, куди їздять жителі Дніпра.

Люди вважають, що малярійні комарі можуть вкуситись на природі, особливо під водою. Однак ендофільні види малярійних комарів, які живуть в лісі, біля водойм, в камишах, біля криниць, на людей не нападають і в приміщення не залітають. Найбільш небезпечними є  екзофільні комарі — вони живуть у житлових приміщеннях або там, де зберігається велика рогата худоба. В місті вони живуть практично круглий рік,  там де  тепло та  волого, тобто найчастіше в підвалах багатоповерхових будинків.

Погода зі перепадами (сухо, спекотно — волого, прохолодно) призводить до збільшення кількості малярійних комарів, оскільки збільшується епідсезон малярій. Взагалі, в місті вони можуть нападати і в холодну пору року.

Активність малярних комарів підвищується в ніч, а оскільки спеціальна обробка проти личинок на водах міста проводяться доволі рідко (або не проводиться взагалі), то чисельність переносників малярії поступово зростає.

Лікарі  також рекомендують не забувати про антимоскитні сітки, фумігаратори та інші засоби боротьби з кровососами та їх  інфекціями (але тільки придбані в аптечній мережі), особливо в проблемних районах міста — поблизу  водоймів, поблизу заростей та ін., оскільки личинки малярійний  комар відкладає на природі, а жити прилітаєу вашу домівку.

Крім того, паразитологи рекомендують серйозно ставитися до будь-якого «нестандартного» укусу комара. Посилення температури, лихоманка, слабкість, що наступають після укусу  являються симптомами, які можуть  стати причиною негайного звернення до лікаря. І неважно, вкусив вас комар тут чи в іншій  країні!

Дніпрянам пропонують, в разі сумнівів, звертатися в обласний лабораторний центр, де державна паразитологічна лабораторія виробляє визначення виду шкідливої комахи, що має медичне значення та направить, у разі необхідності, на лікування. 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели