Система Orphus

Новий крок м. Підгородного до радикальних змін

Сьогодні все більш актуальною є потреба створення ОСН. Подібне об′єднання вже стартує й у м. Підгородному.

Але для початку слід розібратися з тим, що ж таке ОСН.

Органи самоорганізації населення – це добровільне об’єднання громадян за територіальною ознакою (ОСН може бути створений на базі багатоквартирного будинку, вулиці, кварталу або мікрорайону).

Органи самоорганізації населення як представницькі органи в системі місцевого самоврядування створюються громадянами для представлення своїх інтересів та захисту своїх прав.

ОСН є юридичною особою, має розрахунковий рахунок, може мати печатку та власність.

Головні завдання ОСН:

  • представляти і захищати інтереси громадян, що проживають на території ОСН, перед органами місцевого самоврядування, органами державної влади, юридичними особами;
  • покращувати організацію проживання громадян та вдосконалювати господарювання на території ОСН;
  • забезпечувати задоволення побутових, культурних, соціальних та інших потреб жителів шляхом сприяння в наданні їм відповідних послуг.

Що можуть органи самоорганізації населення:

  1. ОСН разом із депутатами представляють інтереси жителів будинку, вулиці, мікрорайону, села, селища, міста у відповідній місцевій раді та її органах, місцевих органах виконавчої влади.
  2. ОСН вносять у встановленому порядку пропозиції до проектів місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць та проектів місцевих бюджетів.
  3. ОСН здійснюють контроль за якістю надаваних громадянам, які проживають у житлових будинках на території діяльності органу самоорганізації населення, житлово-комунальних послуг та за якістю проведених у зазначених житлових будинках ремонтних робіт і т. п.

Тож й м. Підгородне вирішело долучитися до досить нового явища для українців.

1 серпня відбулося перше засідання квартальних міста, де булиорозглянуто ряд питань, серед яких й створення ОСН. Головним квартальним був обраний квартальний на ім′я Ігор. З ним нам пощастило поспілкуватися.

Він розповів, що на меті у них на першому місці ремонт доріг по вулиці Харківській та на інших, що викажуть ініціативу. Поки ОСН буде функціонувати на вулиці Харківській. Наразі проходять переговори з іншими точками міста та вулиця, задля роз′яснення усіх тонкощів ОСН та його призначення, й приєднання до ОСН інших вулиць.

В результаті ми отримаємо громаду, яка зможе складати план по вирішенню важливих проблем, надавати його міській раді, яка в свою чергу буде включати цей план до річного бюджету. Подальше виконання робіт по плану ОСН буде контролюватися саме членами громади.

Наразі громада ОСН готує документи до реєстрації. Будемо слідкувати за розвитком подій.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели