Система Orphus
Подгородное Днепропетровская область

Непроста історія Молитовного дому

Подгородное Днепропетровская область

Фото з відкритих джерел

Ми продовжуємо дослідження невідомих фактів про Підгородне. І сьогодні хотіли б розповісти про Підгородненський Молитовний дім. Мало хто знає,але тут він знаходиться не одне століття і був збудований не простими будівниками. Тож, починаймо.

Багато років тому жило у Підгородному чимало козаків. На той час Підгородне було степом, порізаним балками,подекуди порослим високими травами,дикими кущами. Місцевість Підгородного переповнювали птахи та звіри, тому важко ще тоді було його уявити містом.

За народними переказами, зібрались козаки всі,що тут жили і стали радитись. Як відомо, козаки — народ хрещений, а от святого місця,щоб з Богом єднатись у них не було. Тому, всі разом зійшлися на думці збудувати храм. Звісно, виникло питання «де він стоятиме?».

Вирішили побудувати його на місці,де сходяться чумацькі шляхи,а проходили вони сучасними Партизанською та Шосейною вулицями,і сходилися біля»броду» через Кільчень,де раніше стояли дві високі могили.

Леонід Сідак, за переказами свого дядька, що є предком козачим,чув, що Молитовний дім із самого початку був критий кінськими шкурками й очеретом, а стіни були збудовані з дубових колод. А будували його козаки так: спочатку викопали рівчаки,потім розмістили дуби,засипали їх не землею,а полюкою,щоб не гнили. Тому і простояли ці дуби більше двохсот років.

Ось так. Сподіваємося наступна стаття стана для вас ще більш пізнавальною.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *