Система Orphus

Не оголошений страйк новим податкам у Підгородному

8 липня у Підгородненській міській раді мало пройти чергове засідання сесії. Але через те, що повний кворум депутатів не вдалося зібрати, сесія не відбулася. Теж саме повторилося й 12 липня, коли планувалося повторне засідання, — депутати не зібралися, через що рішення не були прийняті.

Голова міськради Підгородного Кузьменко Галина Василівна звернулася до громади з заявою про те, що 12 липня о 20:00 у актовій залі Підгородненської ради відбудеться повторне позачергове зібрання сесії (третє за підрахунком), куди запрошуються усі охочі представники громади та депутати, що не з’явилися на запланованому зібранні, аби все ж прийняти рішення по податковим та земельним питанням.

Ті ж депутати, що не з’явилися жодного разу з трьох спроб, пояснювали свою поведінку тим, що не згодні з новими податками, але не бачили сенсу приймати участь у засіданні, бо сумнівалися у правомірності та справедливості прийнятого рішення у процесі сесії по цьому питанню.

13 липня, у міськраді відбулося окреме зібрання депутатів, на якому, за їхніми словами, були вирішені усі проблемні питання та призначена дата, 14 липня, проведення завершальної сесії по питанню затвердження нових податків.

14 липня, сьогодні, через відсутність згоди між депутатами засідання сесії по питанню податків знову не відбулося.

Нижче пропонуємо ознайомитися з проектом рішенням щодо нових податків у Підгородному.

 

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

 

Від  липня 2016 року

 

Про внесення змін до рішення сесії     міської ради

від 05 лютого 2016 року № 109- ІІІ/VII

« Про податок на майно на території  Підгородненської міської ради »

              На виконання Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», керуючись Законом  України  «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновок постійної  комісії з питань планування бюджету та фінансів, сесія  міської  ради

                    Вирішила:                                   

  1. Внести зміни до рішення сесії міської ради №109-ІІІ/VII  від 05 лютого 2016 року « Про податок на майно на території Підгородненської міської ради »  з 01.01.2017 року

П.5 « Ставки податку на житлову нерухомість » викласти в новій редакції

5.1 Встановити ставку податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб у розмірі 1 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування;

5.2. Встановити ставку податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування а саме:

— будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей — 2 відсотка

— господарські (присадибні) будівлі допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, тощо – 0,2 відсотка

—   ресторани та бари, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування  — 1,5 відсотка

—  торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків – 1,5 відсотка

—    концертні зали, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції -3 відсотка

—    гаражі – 1,5 відсотка

—    інші будівлі – 1,5 відсотка

В пункт 3.5  розділу ІІІ « Плата за землю» внести слідуючі зміни та викласти в новій редакції:

п. 3.5. Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження).

3.5.1. Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1,7 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у пунктах 3.5.2. — 3.5.9.

3.5.2. Ставка податку за 1 гектар сільськогосподарських угідь  встановлюється у відсотках   від їх нормативної грошової оцінки  у таких розмірах:

3.5.2.1. — для ріллі, сіножатей, та пасовищ – 1,0;

3.5.2.2. – для багаторічних насаджень – 0,5.

3.5.3. Податок за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб справляється у розмірі 0,1 відсотка відсотках   від їх нормативної грошової оцінки.

3.5.4 За земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами справляється у розмірі 0,1 відсоткавід їх нормативної грошової оцінки.

3.5.5. Ставка податку встановлюється у розмірі 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

3.5.6. Ставка податку встановлюється у розмірі 3 відсотка від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання державної та комунальної форми власності.

3.5.7. Ставка податку за користування земельними ділянками, які використовуються юридичними і фізичними особами, в тому числі у разі переходу права власності на будівлі, споруди (їх частини), але право власності або право оренди на земельні ділянки під цими будівлями, спорудами (їх частинами)  в установленому законодавством порядку не оформлено, становить 3 відсотки від їх нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

3.5.8. Ставка податку за земельні ділянки, на які не оформлено в законодавчому порядку документи, за винятком платників, зазначених у пунктах 3.7., 3.8.

3.5.8.1. за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, садовими і дачними будинками фізичних осіб – 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

3.5.8.2. інші -3 відсотки від їх нормативної грошової оцінки.

3.5.9. Податок за земельні ділянки на територіях та об’єктах природоохоронного, оздоровчого та рекреаційного призначення становить 3 відсотки від їх нормативної грошової оцінки.

В інших частинах рішення залишити без змін.

 

 

Міський голова                                                                   Г.В.Кузьменко

 

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *