Система Orphus
организация ОСМД

Навіщо власникам квартир об’єднуватись в ОСББ?

организация ОСМД

фото с открытых источников

Процес створення об’єднань мешканців багатоквартирних будинків стартував в Україні у 1995 році. ОСББ являє собою юридичну особу, що створена власниками житлових приміщень для управління власним будинком.

Житлово-комунальні господарства давно показали свою неефективність у подоланні проблем житлового фонду. У більшості будинків, керованих ЖКГ, ніколи не проводились капітальні ремонти, а поточні – лише у разі крайньої необхідності. 78% коштів, сплачених до ЖКГ, йде на адміністративні витрати. Кошти членів ОСББ витрачаються виключно на потреби багатоквартирного будинку. Створивши ОСББ, власники квартир самостійно вирішують, на які цілі підуть зібрані кошти, також визначити об’єм сплати внесків на утримання будинку та вибір підрядників на виконання будь-яких робіт (дезінфекція, вивезення сміття, ремонтні роботи, тощо).

ОСББ як юридична особа має у своїй власності будинок та прибудинкову територію, що дозволяє ефективно вирішувати проблеми із незаконною забудовою прибудинкової території, або здавати в оренду приміщення будинку, отримуючи від цього окремий прибуток.

З липня поточного року дещо змінилося законодавство про ОСББ, зробивши процес управління більш ефективним.

Відтепер, з моменту створення ОСББ всі співвласники мають рівні права, а будинок переходить у їхню власність з моменту створення об’єднання. Закон дозволяє співвласникам самостійно вибрати управителя будинку, або ж керувати їм разом з іншими співвласниками. Всі питання члени ОСББ помешкань вирішують на зборах співвласників. При довгостроковій бездіяльності (1 рік), управителя ОСББ назначає місцева влада. Для прийняття рішень необхідно 75% голосів.

Отже, створивши ОСББ, ви можете не лише контролювати витрати на утримання будинку, але й вирішувати, які ремонтні роботи є першочерговими і контролювати їх здійснення. Велику підтримку співвласникам будинків надає і держава – на сьогодні в країні запроваджені заходи, що дозволяють проводити в будинках не лише поточний ремонт, а й модернізацію — наприклад, встановлення систем енергозбереження, індивідуальних теплових пунктів, вікон, тощо.

 Автор: Мария Клокова

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *