Система Orphus

Настав час електронного зарахування студентів

У п’ятницю, 10 липня, в Україні стартувала вступна кампанія. В цьому році вона відрізняється рядом нововведень і відсутністю величезних черг.

За першу половину дня Дніпропетровський національний університет прийняв близько 500 заявок в паперовому та електронному вигляді.

– Як завжди, великим попитом у абітурієнтів користуються два місця: буфет і філфак, — жартує ректор ДНУ Микола Вікторович Поляков. – Але вступники не обходять стороною і інші популярні факультети: економічний, юридичний, систем та засобів масової комунікації.

Також ректор відзначив, що в цьому році перший день подачі документів проходить відносно спокійно, багато абітурієнти віддають перевагу подати заявку в електронному вигляді, щоб не створювати великих черг.

– Незважаючи на те, що наш університет займає 7-е місце в Україні за кількістю вступників, ми намагалися створити максимально зручну форму подання електронних документів, щоб полегшити роботу приймальної комісії, – додав ректор.

Тим часом коридори 14-го корпусу університету заповнили не стільки абітурієнти, скільки їх схвильовані родичі. Деякі примудрилися привести з собою цілу сімейну групу підтримки: від молодшого брата до бабусі-пенсіонерки.

За принципом рейтингу

Не обійшлося цього року і без нововведень. Тепер при вступі необхідно розподілити спеціальності строго по їх пріоритетності для вступника.

– Цього року майбутнім студентам необхідно створити список, де внз і спеціальності будуть розташовуватися за принципом рейтингу, – повідомила начальник відділу департаменту освіти облдержадміністрації Ірина Шумик.

Для тих, хто хоче отримати ступінь магістра, Дніпропетровський національний університет відкриває нову спеціальність – «Релігієзнавство». Всього в університеті заявлено 68 напрямків з підготовки бакалаврів, понад 70 – з підготовки фахівців і близько 80 – для магістрів.

– Однією з головних особливостей вступної кампанії цього року є електронний калькулятор абітурієнта, завдяки якому можна порахувати свій остаточний рейтинг і побачити список рекомендованих факультетів, – каже відповідальний секретар приймальної комісії ДНУ Олександр Хаминич.

Подати документи в цьому році можна до 31 липня. У цей день о 18.00 всі приймальні комісії України закінчують роботу, а для вступників починається самий хвилюючий період – безсонні ночі в очікуванні остаточних результатів.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *