Система Orphus

На Дніпровщині запровадили незвичайний спосіб оплати за комуналку

Днями депутати Дніпропетровської обласної ради ухвалили рішення про введення антикризового плану вирішення проблеми сміття на 2016-2025 роки.

Жителі, які здаватимуть відходи на переробку в спеціальні пункти, отримуватимуть за це платню на муніципальну карту, з якої можна оплачувати комуналку. Згідно з планом, кожна територіальна громада вибере один з варіантів вирішення проблеми сміття:

– Побудувати в кожній громаді офіційний полігон для захоронення відходів + сортувальні станції для сортування (зможуть тільки найбагатші громади).

– Відвозити відходи на полігон в сусідню громаду, а у себе сортувати: створити нові бізнес-підприємства для цього або запросити існуючі.

– Відвозити відходи на полігон в сусідню громаду, а у себе сортувати за допомогою комунальних (не бізнес) підприємств.

– Сортування сміття в кожній громаді окремо + організація централізованої мережі полігонів на рівні області, щоб залучити не тільки місцеві гроші, а й гроші обласного бюджету.

Фінансувати це планується за рахунок місцевих бюджетів, залучати інвесторів, але основну масу коштів передбачається брати з екологічного податку (близько 700 млн. гривень на рік).

Проблему крадіжок вторсировини пропонується вирішити муніципальної картою – здаючи відходи на переробку в авторизований пункт, жителі будуть отримувати платню не готівкою, а на муніципальну карту, з якої можна оплатити комунальні платежі. А ось пункти прийому вторсировини, які будуть платити готівкою, оголосять незаконними.

Пілотні проекти планується запустити в Новоолександрівці і Іларіоновому

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели