Система Orphus
Как избавится от сонливости

Міфи про сонливість

Сучасні люди живуть в абсолютно божевільному ритмі. Саме тому їх часто цікавлять способи, які допомагають справитися з сонливістю. Наша стаття допоможе вам розібратися з методами, які дійсно допомагають, а також розвіяти найбільш поширені міфи.

Міф № 1. Денний сон тільки шкодить, і після нього вночі буде складно заснути.

Факт: Невеликий відпочинок допоможе вам позбавитися від дрімоти, і поверне вас у звичний ритм.

Ми часто боїмося прилягти поспати вдень, думаючи, що дрімота здатна перешкодити міцного здорового нічного сну. Але експерименти вчених показують, що навіть 10 хвилин сну допомагають підбадьоритися і відчути приплив сил. Але важливо правильно вибрати час і тривалість сну. Звичайно, якщо у другій половині дня ви вирішите прилягти на годинку, це може збити ваш добовий режим. Але от 20 хвилин вдень вистачить для того, щоб ви проспали швидку фазу сну і не чувстовали себе розбитими і пригніченими.

Міф № 2. Якщо вдень пити каву, то заснути увечері буде дуже складно.

Факт: Чашка кави допоможе вам підбадьоритися вдень і пережити самі напружені години. Але лише одна чашка. 

Про кофеїн можуть говорити багато поганих речей, але дієтологи дотримуються думки, що одна чашка кави не принесе шкоди вашому організму. Часто навіть ті люди, які сплять, скільки належить, можуть відчувати почуття втоми у другій половині дня. Це природний добовий спад. Звичайно, кофеїн на всіх діє по-різному. Ви можете випити півчашки кави за обідом і відчувати прилив сил у вечірній час. В такому випадку вам варто відмовитися від кави у другій половині дня, і пити його вранці. Експерти радять пити каву до 14:00, але не пізніше. І, звичайно ж, знайте міру!

Міф № 3. Сонливість – це нормальний стан речей, з яким треба змиритися.

Факт: Якщо відчуття втоми не відпускає вас, не дивлячись на те, в якому режимі ви живете, це може бути сигналом про те, що у вашому організмі розвивається якесь захворювання. Неодмінно зверніться до лікаря.

Так, це особливість сучасних людей – постійне бажання спати. Але це не ознака того, що вам варто перестати прислухатися до свого організму і байдуже ставитися до здоров’я. Якщо протягом дня ви відчуваєте себе втомленою, дратівливою, не можете сконцентрувати увагу, то це свідчить про те, що вам бажано пройти медичне обстеження. Сонливість є симптомом багатьох захворювань. Наприклад, таку хворобу як зоб, відому також під назвою гіпотиреоз – захворювання ендокринної системи, лікарі в першу чергу шукають у тих людей, які скаржаться на постійну млявість. Також про себе з допомогою сонливості може сигналізувати депресія.

Міф № 4. Батончик або газована вода, допоможуть відчути приплив сил.

Факт: Цукор допоможе відчути себе бадьорим лише на короткий період часу, за який доведеться розплатитися ще більшою втомою.

Після обіду люди прагнуть до буфету за солодощами, щоб отримати дозу палива. Але вчені прийшли до парадоксальних висновків. Коли організм переробляє цукор, втома навалюється з новою силою. Після того, як ви випили склянку лимонаду, спати хочеться сильніше, ніж до нього. Краще віддайте перевагу легкому обіду з великою кількістю білкової їжі, ніж цукру. Це буде в рази корисніше і ефективніше.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *