Система Orphus
Масляна

Масляна: що? де? коли?

 Масниця, Масляна, Пущення  —  це ще не всі назви останнього тижня перед Великим постом. Назва цього свята повязна з тим, що в цей період з раціону харчування виключаються мясні страви, а ось молочні ще можна вживати.   

Масляна

Масляна

        Масляна — це традиційне свято, яке не закріплене за певним днем на календарі. Цьогоріч масляний тиждень припав на останній тиждень зими. Це смачне і неймовірно сите свято напередодні Великого посту, що символізує прощання із зимою і зустріч весни. Весь тиждень необхідно веселитися, ходити в гості і, звичайно ж, пекти та смакувати млинці, які є головною стравою Масляної.
        Кожне місто України по-особливому відзначає свято. Працівники культури придумують сценарій Масляної, а місцеві кухарі влаштовують ярмарок млинців. Таким чином, люди вітають прихід весни.
       Кожен день масляного тижня є символічним: понеділок — гості; вівторок — залицяння; середа — частування; четвер — гуляння; пятниця — тещин день; субота — прощання із зимою; неділя — прощена неділя — в цей день прийнято просити вибачення один у одного за всі справи, спричинені протягом року.
 
Карлицька Мар`яна
студентка ЛНУ ім. І. Франка

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *