Система Orphus
Подгородное Днепропетровский район

Легендарна Монашчина гора

Подгородное Днепропетровский районЩось таємниче і надзвичайне криється в історії Монашчиної гори.Вона ховає дуже багато загадкових історій та фактів. Але,як не дивно, не всі жителі Підгородного знають легенди чи походження її назви, а ці легенди неперевершено цікаві. Отже, для наших читачів ми починаємо дослідження цікавих місць Підгородного.

На окраїні міста височить Монашчина гора,окраса нашого міста. Взимку вона вкрита снігом і повита сном. А навесні оживає. Мало хто чує, але вона дихає, розмовляє сама із собою. Навесні вона вкривається пролісками й фіалками — це її святкові прикраси,прикраси Монашки,яку поховали тут за те,що провинилась вона перед Богом.

Місцеві довгожителі кажуть,що інколи виходить Монашка подивитись на себе у дзеркало — води Кільчені. Тільки,боронь Боже, щоб ви зустрілись із нею в цю мить чи заговорили, її чари вмить полонять вас.Подгородное Днепропетровский район

Існує легенда,що один молодик не послухався старожилів і пішов у ніч Івана Купала догори,за могилу Монашчину. Дівчата біля річечки,за звичаєм, пісень співають,плетуть вінки,на воду їх пускають,а хлопець підійшов крадькома та чекає. Дванадцята… Раптом чує він спів чарівно-лагідний і побачив очі волошково-блакитні,тоненькі,образмолодої дівчини. Та не проста то була дівчина — сама Монашка. Така вона гарна була,що не втримався юнак,простяг їй назустріч руки і ніхто більш не бачив його в людській подобі. Чи то закам’янів він, чи то втопився. А Монашка так і зосталась стояти і чекати нову жертву. І чимало полонила вона їх відтоді.

У наступній статті ви дізнаєтесь багато нового і цікавого. Невідоме Підгородне чекає на тебе.

Новини від партнерів

 1. Равшанова Юлія

  Легенда про Монашчину гору запозичена із збірника, упорядкованого працівниками районної дитячої біблотеки. Розповів легенду Леонід Сідак.

 2. Равшанова Юлія

  Легенда про Маонашчину гору запозичена із буклету «Історія Підгородного в легендах та переказах», укладачами якого є працівники районної дитячої бібліотеки. Переказав легенду Леонід Сідак.

  • vitaliya

   Я вибачаюсь, але цю легенду я писала на основі інформації,наданої мені у музеї міста Підгородного. Збірку я взяла і прочитала цю легенду там пізніше. У статтях,написаних на основі матеріалу зі збірок, вказано авторство або посилання на районну дидячу бібліотеку. Усі інші статті, в яких не вказано авторство чи посилання на бібліотеку — брала у іншому місці.Я для себе взяла збірку, щоб прочитати як є в дійсності. А намагаєсь використати більше джерел для насиченності статті, тож,якщо не вказано авторство — я не читала легенду у збірці або читала пізніше.

 3. юля

  Віталіє, директор історико-краєначого музею свого часу брала матеріал в районній дитячій бібліотеці — про легенди та перекази міста Підгородного. Ці матеріали авторські і їх не можна знайти в інших джерелах інформації. В мережі інтернет цих матеріалів також немає. А те, чим ви займаєтесь, плагіат і безсоромна крадіжка багатолітньої праці працівників бібліотеки.
  Презентація першої збірки «Історія Підгородного у легендах та переказах» відбулася 2010 року для широкого загалу підгороднян. Протягом п’яти років вийшли ще три випуски.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *