Система Orphus

Кримінальне провадження щодо розчищення річок Дніпропетровщини

Ми багаторазово повідомляли що на Дніпропетровщині планують провести розчищення річок, але тема дана не закрита і далі продовжується.  Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за результатами розчищення річок на Дніпропетровщині в 2015 -2017 рр. У справі фігурує Департамент екології та природних ресурсів ДніпрОДА, а також Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів  та ряд фірм, які робили проекти і чистили річки в Дніпропетровській області. Однак  нацполіція порушила справу  за фактом того, що вже розчищені ділянки знову загажівать масштабними викидами промислових підприємств.

https://zabeba.li

Минулого року було багато написано  про розчищення річок Дніпропетровщини: про те, що розчищенням річок займаються неспеціалізовані фірми, а до складного у всіх відносинах процесу не приваблюють вчених. 

Як відбувається фінансування.
Зазвичай на початку року на сайті ДніпрОДА з’являється розпорядження голови ДніпрОДА, яким затверджується розподіл коштів обласного екологічного фонду. Головним розпорядникам коштів цього фонду виступають два департаменту ОДА — Департамент екології та природних ресурсів та Департамент капбудівництва і ЖКГ. Частина грошей, які планують витратити на розчистку річок, як субвенція з місцевого бюджету до державного — перераховують Дніпропетровському обласному управлінню водних ресурсів (що підпорядковане Державному агентству водних ресурсів).

Відповідно до Розпорядження голови ДніпрОДА, на розчищення річок та інші водномеліоратівні заходи в поточному році планують виділити по лінії Департаменту екології та природних ресурсів майже 172 млн грн. На Дніпропетровське управління водних ресурсів у вигляді субвеніції піде близько 24 млн грн. З великих витрат — майже 65 млн в цілому витратять на продовження розчищення річки Мокра Сура на різних ділянках, в тому числі в межах сіл Аполлонівка, Сурсько-Клевцеве і Сурсько-Литовське, Ракшівка і Новоолександрівка. Майже 30 млн грн витратять на захист від підтоплення міста Апостолове, майже 37 млн ​​грн — на розчищення річки Базавлук в межах Гуляйпільської сільради Криничанського району. Ну і буде  багато не дуже великих проектів — до 20 млн грн. Повний перелік можна переглянути на сайті.

Що не подобається Генпрокуратурі.
28 вересня 2017 року Управління Генпрокуратури з розслідування злочинів, скоєних злочинними організаціями, відкрило кримінальне провадження за фактом розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах посадовими особами Дніпропетровської облдержадміністрації за попередньою змовою з посадовими особами Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів. Генпрокуратурі не подобається, як витрачали кошти, виділені на установку водоохоронних зон, поліпшення гідрогеологічного режиму річок, захист від підтоплення населених пунктів і ін. Кримінальне провадження відкрито за ч.5 ст. 191 — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Санкції ч.5 цієї статті — від 7 до 12 років з конфіскацією майна і позбавленням права займати посади на строк до 3-х років. Якщо, звичайно, вина посадових осіб буде доведена.

У судових визначеннях (11 шт.) сказано, що з 2015 року Департамент екології та природних ресурсів перерахував Дніпропетровському обласному управлінню водних ресурсів близько 250 млн грн. При проведенні тендерів управління коригувало результати торгів на користь підконтрольних їм фірм і свідомо завищувало суми на проектування і безпосередньо роботи. Слідчий Генпрокуратури просив у суді доступ до банківських рахунків і документів фігурантів справи та отримав їх в Печерському районному суді Києва.

https://zabeba.li

В судовому реєстрі ці документи з’явилися в кінці грудня 2017 року. 

Тепер дійшли до питання — що не подобається Нацполіціі.
У минулому році близько 36 млн грн екологічного фонду було витрачено на розчищення двох річок в межах Марганця — Томаківку і Ревун. Річки чистила компанія «Універслагазбуд». А пізніше в рамках авторського і технічного нагляду було проведено обстеження розчищених ділянок.

https://zabeba.li

В результаті обстеження виявлено замулювання річки протяжністю понад 200 м незаконними скидами шламів — желеподібною речовиною чорного кольору. Встановлено, що в зазначеній ділянці до річки підходить аварійний канал Марганецького ГЗК, в який періодично скидаються стоки шламового господарства ВАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат».

ГЗК визнав факт викиду, стоки в Томаківку потрапили з дренажного ставка шламосховища балки Бабуріна — там трапилася аварія на насосній станції зворотного водопостачання, її лагодили — тому трапилися ще й такі негаразди.

https://zabeba.li

Крім того, відповідно з дозволом на спеціальне водокористування, ВАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат» не має права скидати відходи в р. Томаківка. Звідси випливає, що  скидання ВАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат» стічних вод в р. Томаківку, є незаконним.

От і можна прийти до наступного питання: за 820 тисяч гривень ПП «Асгард» виконало проект розчищення, потім люто чистили її за 36 мільйонів — і не помітили незаконний канал ГЗК, за яким в річку зливаються відходи?

А як же відповідальність за вчинену шкоду в природі!? 

 

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *