Система Orphus

Історія Підгородного в назвах вулиць

Вулиця Кільченська, одна із найстаріших вулиць на Голопанівці. За спогадами підгороднянина А. Е. Барабана (1924 р. н.), його дідусь з бабусею по материнській лінії в 1914 році жили по вулиці Кільченська. Ми не можемо з впевненістю сказати, що вулиця так називалась офіційно, але виходячи з того, що поруч в городах протікає річка Кільчень, не виключаємо такої можливості.

Збираючи матеріали по історії вулиці Кільченська, ми натрапили на такий цікавий факт. За спогадами того ж Барабана А. Е. в тридцяті роки на вулиці Кільченська в будинках розкуркулених Д. Корси і Д. Старишко розташувався штаб авіазагону, командир Лозовий, який відав льотним і технічним складом. Перевіряючи, ці відомост ми знайшл цікаву інформацію в книзі М. Мазіна «Високе небо» — Д.: Січ, 2001. – 100 с. :

«Первым командиром Днепропетровского отряда  связи в сентябре 1932 г. назначается Карпо Кириллович Лозовой. История становлення авмационного отряда началась с четырёх самолётов и одинадцяти человек персонала. Отряд перебазируется в Подгородное и объединяется с аэропортом, который начал здесь строится уже в 1930 году».

У зв’язку з тим, що вулиця Кільченська на той час була найближче до аеродрому, на ній квартирували льотчики. Їм було зручно і швидко добиратися до роботи.

Відома вулиця і тим, що на ній мешкав відомий підгороднянський бандурист Олексій Семенович Коваль.

А ще на Кільченській вулиці розташоване кладовище, де свій останній притулок знайшло багато підгороднян. Серед них Є. В. Таран – перший голова селищної ради; О. А. Солодкий – бандурист, О. С. Коваль – бандурист, засновник краєзнавчого музею та багато інших.

За спогадами краєзнавця Федора Бабенка одним з перших, хто використав пільги м. Богородичного за звитягу в походах  і одержав наділи для своїх хуторців в підгородних землях по р. Кільчень був сотник Старишко Василь. Свій хутірець побудував на землях вулиці Кільченської в районі цвинтаря, поряд були сусідами козак Ганжа, Барабан, Гетьман, Сірик.

Підготувала Рухлінська Т.Г., заступник директора по роботі з дітьми.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *