Система Orphus
Влияние интернета на человека

Інтернет робить нас дурнішими…

Влияние интернета на человека

фото з відкритих джерел

Одне з найбільш тонких визначень мудрості свідчить, що це здатність усвідомлювати межі своєї компетентності. Google у цьому сенсі — не краще підмога для саморозвитку. Про це можна було, звичайно, здогадуватися, спостерігаючи за самовдоволенням деяких активних інтернет-користувачів, проте тепер існують і наукові підстави.

Journal of Experimental Psychology на цьому тижні повідомив про дослідження, які були проведені вченими з Єля. Близько тисячі його учасників протягом деякого часу досліджували певну тему за допомогою пошукових запитів в інтернеті. А потім їм було запропоновано оцінити ступінь своєї обізнаності в інший, не пов’язаної з попередньою областю. Але в режимі оффлайн.

Так от виявилося, що і тут вони почували себе, як «риба у воді» (хоча це і не відповідало дійсності). Безумовно, Googling може істотно підвищити самооцінку. Ви можете відчути себе яскравіше і розумніші за своїх опонентів.

Проте професор психології Френк Кейл схильний говорити про те, що интернетзаставляет нас плутати внутрішню базу знань з зовнішньої. Вчений навіть запропонував ввести термін «когнітивний опіат».

Крім необґрунтованої впевненості у власних знаннях є й інші негативні ефекти. Цілодобовий інтернет дат людині впевненість у власній креативності з-за того, що він перестає усвідомлювати, що займається плагіатом зібраних в мережі чужих ідей.

Все це, звичайно, не може переважити того позитивного впливу, який чинить на життя інтернет. Просто треба робити невелику поправку.

Новини від партнерів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *